معیشت، خودرو و مسکن از معضلات مهم کشور است

0 3

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری با بیان این که دولت سیزدهم در روابط با کشورهای منطقه بسیاری از مشکلات را حل کرد، گفت: دولت سیزدهم در ارتباط با کشورها بر حفظ ارزش های کشور پایبند بود و عضویت در شانگهای و غیره از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم محسوب می شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در موضوع ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده های دامی، برخی افراد این ارز را دریافت می کردند و گاهی اوقات یا کالا را وارد نمی کردند، یا کالا سر از بازار سیاه درمی آورد و یا کالایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تولید شده بود به زنجیره مصرف کشور نمی رسید و به خارج از کشور صادر می شد.

وی ادامه داد: با این کار، نه مردم و نه کشاورز هیچ سودی عایدشان نمی شد و تنها دلال یا صادرکننده از سود آن بهره می برد و سال ها این روند ادامه داشت و هیچ دولتی جرات نمی کرد به این مساله ورود کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی دولت سیزدهم آغاز به کار کرد که کرونا در کشور روزانه حدود ۷۰۰ قربانی می گرفت ولی رئیس جمهور ایستاد و جلسات را از پشت شیشه اداره نکرد و بدون ترس از کرونا در میان مردم و در بیمارستان ها حاضر شد.

وی گفت: دولت سیزدهم در بحث ورود به پروژه های به جا مانده از دولت های قبل و برخی از زیرساخت های ریلی و جاده ای ورود خوبی داشته است، متاسفانه برخی دولت ها صورت مساله را پاک می کردند و خود را درگیر مشکلات نمی کردند که دولت سیزدهم این کار را انجام نداد و پای کار آمد.

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری ادامه داد: با وجود تعداد زیادی پروژه نیمه تمام کشور، معقول نیست که جز در موارد ضروری، پروژه های جدید تعریف شود و باید تمرکز بیشتر دولت در مساله تکمیل پروژه های نیمه تمام باشد که اگر فقط بودجه کشور را به اتمام این پروژه ها اختصاص دهیم، ۲۰ سال باید کل بودجه به این امر اختصاص یابد.

 وی از پروژه های فرودگاه و مونوریل به عنوان دو پروژه بزرگ استان قم که سال هاست بر زمین مانده یاد کرد و افزود: اگر اقدامی برای تکمیل این پروژه ها صورت نگیرد علاوه بر این که تکمیل آن در سال های آینده، هزینه های بسیار زیادی لازم خواهد داشت، ممکن است باعث القای ناکارآمدی مسوولان باشد که امیدواریم این دو پروژه با کمک مسوولان به سرانجام برسد و در اذهان مردم تاثیر منفی نگذارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قم تاکید کرد: ارتباط با مردم، نشستن پای درد دل آنها، آشنایی نزدیک با مسائل آن منطقه، مشاهده نتیجه مصوبات و اجرای پروژه ها، بسیار خوب و از ارزش بالایی برخوردار است که این نکته هم یکی دیگر از دستاوردهای دولت سیزدهم به شمار می آید.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: امروز یکی از مباحث مهم کشور، مساله معیشت است ؛ این مساله معلول چند عامل از جمله، تورم، کاهش ارزش پول کشور، حجم نقدینگی و مشکلات در بحث تولید است که امیدواریم دولت سیزدهم با تشکیل قرارگاهی، معلول ها را بررسی کرده تا شاهد رونق هرچه بیشتر اقتصادی در آینده و افزایش قدرت خرید مردم باشیم.

وی افزود: مردم کشور ما چندین سال است محکوم به استفاده از خودروهای بی کیفیت، پر مصرف و با قیمت بالا هستند که حتی شاهد تلفات انسانی و از بین رفتن سوخت کشور نیز هستیم

حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری، مساله مسکن را از دیگر معضلات کشور بیان کرد و گفت: دولت سیزدهم در این مساله نیز ورود جدی داشته و این دولت قابل مقایسه با برخی از دولت های گذشته نیست و امیدواریم بحث مسکن با تلاش دولتمردان سروسامان خوبی پیدا کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.