مجلس روز یکشنبه موضوع آلودگی هوا را بررسی می‌کند/ زباله‌سوزی در تهران باید متوقف شود

0 3

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سمیه رفیعی در حاشیه بازدید از یکی از پهنه های پسماند سوزی تهران و محله خلازیر با اشاره به قانون هوای پاک، گفت: ۲۳ دستگاه در زمینه آلودگی هوا نقش دارند که مجلس برابر وظایف نظارتی خود بر عملکرد این دستگاه‌ها و نتایج اجرای قانون نظارت می‌کند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس در ادامه افزود: فراکسیون محیط زیست مجلس در جلسه روز یکشنبه هفته پیش رو موضوع آلودگی هوا و میزان پیشرفت عمل به قانون را با حضور همه دستگاه‌های مرتبط بررسی می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که یکی از دلایل مهم آلودگی هوای تهران موضوع آتش زدن زباله‌ها است، گفت: بر اساس نظر کارشناسان زباله‌سوزی سهم قابل توجهی از منابع ثابت در آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص می‌دهد اما علی رغم برخی اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های مرتبط، متاسفانه هنوز موضوع زباله‌سوزی متوقف نشده است.

رفیعی با اشاره به این که زباله‌سوزی خصوصا در فصول سرد سال موجب ورود حجم قابل توجهی آلودگی و مواد خطرناک و سمی به هوای پایتخت می‌شود، گفت: هرچند گشت‌های شبانه دستگاه‌های مسوول در این زمینه می‌تواند پیشگیرانه باشد ولی باید این موضوع به صورت ریشه‌ای حل شود.

به گفته این نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی موضوع زباله‌سوزی مساله‌ای چندوجهی است که صرفا یکی از آثار و نتایج آن ایجاد آلودگی خطرناک در تهران و کلانشهرها است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.