دولت مکلف به تسهیل فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور شد

0 7

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به  جلسه عصر روز گذشته کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس، گفت: این کمیسیون، در جلسه عصر دیروز خود، بررسی لایحه “حمایت از ایرانیان خارج از کشور” را آغاز کرد و در اولین جلسه بررسی این لایحه در کمیسیون، ۵ ماده ابتدایی این لایحه بررسی و با اصلاحاتی تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بر اساس ماده دوم مصوبه، دولت مکلف شد که جذب نخبگان علمی خارج از کشور در مراکز آموزشی، موسسات دانش‌بنیان و دستگاه‌های اجرایی را تسهیل کند.

عموئی بیان کرد: تسهیل فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور تکلیف دیگری است که بر اساس بخشی دیگر از مصوبه برعهده دولت خواهد بود.

وی گفت: از جمله تکالیف وزارت ارتباطات با تصویب این قانون، ارائه خدمات دولت هوشمند به ایرانیان در خارج از کشور خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: این لایحه در ۱۶ ماده و با هدف ارتقای خدمات دولت به ایرانیان مقیم خارج از طریق تسهیل تردد و ارتباطات علمی، فرهنگی و اقتصادی آنان طراحی شده است و رسیدگی به آن در کمیسیون ادامه خواهد داشت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.