ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا؟

0 537

شهرداری یکی از نهادهائی است که مسئولیت آن اداره شهر است. حلّ مسائل شهری از قبیل آلودگی هوا، ترافیک، نظافت و بهداشت شهری، حاشیه نشینی و… از مهمترین وظایف شهرداری هاست انصافاً بعضی از شهرداران در زمان خود زحمات فراوانی کشیده اند وآثار بزرگی از خود بر جای گذاشته اند. احداث بزرگراه ها، تونل ها و پل های هوائی از جمله خدمات قابل ذکر در حوزه خدمات شهری است. معلوم نیست که اگر این خدمات نبود وضع ترافیک و آلودگی هوا چقدر پیچیده تر و زیان بار تر از حدّی بود که الان هست.

شهرداران را شوراهای شهر ها تعیین می کنند و اعضای شوراهای شهر ها شهروندان انتخاب می کنند. مردم باید به حساسیت مسئله خدمات شهری توجه کافی داشته باشند و از رأی دادن به صورت جناحی و باندی و حزبی به نامزد های عضویت در شوراهای شهرها خودداری کرده و تک تک اعضای این شوراها را با توجه به دانش، صداقت، عشق به خدمت و ایمان به انقلاب اسلامی انتخاب کنند و گرنه روزی می آید که با کمال تأسف می بینند شورای شهر به جای اینکه به حل مشکل ترافیک بیندیشد در صدد است تا نام شهدا را از کوچه ها و خیابان ها بردارد و اسامی دگراندیشان و ملّی گرایان و قوم گرایان که امام خمینی صریحاً در مورد آن ها موضعگیری کردند را بر خیابان ها بگذارد و اگر فرصت پیدا کند تیشه به ریشه استقلال کشور وآزادی مردم بزند. از نظر امام خمینی وقتی منحرفین می خواهند کشوری را به دامن قدرتهای شیطانی بیندازند از ملّی گرائی استفاده می کنند تا مسلمانان جهان را دسته دسته و گروه گروه کرده و آنها را در مقابل هم قرار دهند.

همیشه این وصیت امام را بخاطر داشته باشیم که گفت من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان بیفتد. بنظر شما آیا ما به این وصیت امام عمل می کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.