آتش سوزی در شهرک المهدی جبرئیل هرات ۳۰ دکان را خاکستر کرد

0 34

شب گذشته حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه شب بازار سرپوشیده شهرک المهدی جبرییل هرات که در ناحیه دوازدهم شهر موقعیت دارد دچار حریق شد و بیش از ۳۰ دکان با اجناس مختلف به خاکستر مبدل شد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ هرات، زوارشاه احمدی یک تن از دکانداران این بازارچه  و شاهد عینی این رویداد می گوید که حریق از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه شب گذشته آغاز و تاساعت یک بامداد ادامه داشت که بیش از ۳۰ دکان آتش گرفته است.

به گفته وی، در این بازار انواع مختلفی از اجناس مواد خوراکی، لباس، کیف و کفش، لوازم خانگی، پارچه و وسایل بازی اطفال به فروش می رسید که به کلی از بین رفته و خاکستر شده است.

این متضرر می گوید که مامورین آتش نشانی به محض اطلاع به محل رویداد حاضر شده و اقدام به خاموش سازی آتش کرده اند که در غیر آن، ممکن بود ساحه آتش سوزی بیش از این گسترش پیدا کند.

او می گوید که آتش از وسط بازار شعله ور شده و احتمال دارد که به دلیل شارتی برق این حادثه رخ داده باشد.

زوار شاه تاکید می کند: این دکان لباس فروشی تنها منبع در آمد زندگی اش بوده که حالا به خاکستر مبدل شده و نمی داند باقی زمستان را چگونه سپری کند.

همچنان، محمد علی امیری یکی دیگر از این متضررین می گوید که بیش از ۴۰۰ هزار افغانی اجناس دکان خود را از دست داده و ضرر بزرگی را متحمل شده است.

او تاکید می کند که با این حادثه و سوختن دکان ها بیش از ۳۰ خانواده تنها منبع در آمد و سرمایه زندگی شان را از دست داده اند در حالیکه بیشتر آنها مستاجر بوده و وضعیت مالی خوبی در زندگی شان ندارند.

محمد علی از مسئولین می خواهد تا به آنها کمک و همکاری کنند تا بتوانند دوباره سر پای خود ایستاده و خرج زندگی شان را تامین بکنند.

جواد رضایی یکی از صاحبان دکان کیف فروشی در این بازارچه می گوید که از ماجرای آتش سوزی دیر تر خبر شده و حوالی ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه که بیشتر دکان ها در آتش سوخته بود به صحنه حادثه رسیده است.

در این رویداد به کسی آسیب جانی نرسیده است، اما خسارات هنگفت مالی را به جای گذاشته است.

خواستیم نظر مسئولین را در این رابطه بدانیم اما موفق به برقراری تماس و مصاحبه نشدیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.