آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی با تلاش متخصصان شرکت صدرا بوشهر نصب شد

0 2

محسن صمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس بوشهر، اظهار داشت: سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی در شرکت صدرای بوشهر طراحی و ساخته‌شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران  از نصب آخرین سکوی فاز ۱۴ پارس جنوبی در میدان گازی پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: امروز هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با موفقیت در موقعیت میدان مشترک گازی پارس جنوبی ایران و قطر نصب شد.

وی تصریح کرد: این هشتمین سکو از سکوهای ۱۰ گانه نفت و گاز است و وزن این سازه حدود دوهزار و ۵۰۰ تن است که با تلاش متخصصان جوان ایرانی در جزیره صنعتی صدرای بوشهر ساخته‌شده است و توسط ناوگان منحصربه‌فرد شرکت صدرا حمل و نصب شد.

صمدی افزود: صدرا از ظرفیت و توانمندی‌های قابل‌توجهی برخوردار است که اجرای پروژه‌ها و سازه‌های دریایی از جمله سکوهای پارس جنوبی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی طراحی و عملیاتی شده است و امروز یکی از این پروژه‌ها با توانمندی متخصصان در خلیج‌فارس نصب شد.

وی با اعلام اینکه با وارد مدار شدن این سکو ظرفیت تولید و برداشت گاز از میدان پارس جنوبی افزایش می‌یابد خاطرنشان کرد: با وارد مدار شدن سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی ظرفیت برداشت گاز غنی از موقعیت مخزنی این فاز ۱۴.۲ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد و به ۵۶ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

صمدی افزود: ساخت و نصب این سکو علاوه بر ارزش اقتصادی برای کشور، در حوزه تأمین گاز موردنیاز کشور، تولید میعانات گازی و ظرفیت اشتغال در حوزه‌های مختلف از جمله پتروشیمی، پالایشگاه تولید بنزین و گازوئیل نقش بسزایی دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران خاطرنشان کرد: ارزش اقتصادی سکوی ۱۴D فاز ۱۴ پارس جنوبی علاوه بر اینکه ایران را در برداشت گاز از میدان مشترک جلو می‌اندازد می‌تواند رونق تولید و اشتغال‌زایی در پی داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.