آیین گرامیداشت جان باختگان سانحه هوایی در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد

0 2

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد عابدی مدیر پیشین مرکز مدیریت حوزه علمیه استان فارس در این مراسم گفت: با صبر و استقامت و پایداری می توان به جایگاه رفیع دست یافت، اگر در مقابل صبر نالیدیم و گریه کردیم و عقب نشستیم زمین خواهیم خورد اما اگر ایستادیم و مقاومت کردیم و تودهنی به جهان استکبار زدیم روز به روز جایگاه بلند را درک خواهیم کرد.
عابدی افزود: اگر هزاران نفر از ما بکشند ما ضرر نکرده ایم چون سرمایه های وجودی حقیقی را به مالک اصلی تقدیم کرده ایم.
وی ادامه داد: خانواده های جانباختگان سانحه هوایی نباید نگران باشند، باید به زبانی که از خانواده های این عزیزان جاری می شود و می گویند عزیز من نماز و مستحباتش ترک نمی شد و در این هواپیما بود و باید به این سرشت ها بارک الله گفت که حقیقتی آسمانی بودند و آسمانی شدند.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان فارس، استاندار فارس و معاونان، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، فرماندهان سپاه فجر، نیروی انتظامی و ارتش استان فارس، رییس کل دادگستری استان، دادستان، فرماندار و شهردار شیراز، جمعی از فعالان سیاسی و حزبی و مردم شیراز حضور داشتند.

بنا بر اطلاعات موجود، حدیث حیات داوودی، غنیمت اژدری، محمد الیاسی و سارا و صبا سعادت جانباختگان این حادثه از اهالی یا ساکنان استان فارس بودند.
هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه هجدهم دی‌ماه ۹۸ تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.
صبح شنبه (بیست و یکم دی‌ماه ۹۸)،‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده، اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته، برخورد قانونی انجام شود.
در ادامه نیز رییس جمهوری، ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببان این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.
همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح در باره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مامور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.