اجرای طرح هادی در ۳۳.۱ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی/ تداوم اجرای عملیات عمرانی نیازمند تخصیص اعتبار است

0 0
اجرای طرح هادی در ۳۳.۱ درصد از روستاهای آذربایجان‌غربی/ تداوم اجرای عملیات عمرانی نیازمند تخصیص اعتبار است

محمود بدلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: در سطح استان آذربایجان‌غربی بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ آبادی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۱۶۸ آبادی بیش از ۲۰ خانوار هستند.

وی با اشاره به طرح‌های مطالعاتی انجام شده توسط بنیاد مسکن، تصریح کرد: تمام طرح‌های مطالعاتی و طرح‌های هادی آبادی‌ها انجام شده است و با تخصیص اعتبار، مراحل اجرایی این طرح‌ها انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی تصریح کرد: افق طرح‌های تدوین شده ۱۰ ساله بوده و بعد از گذشت ۱۰ سال مورد بازنگری قرار می‌گیرند و ضوابط نهایی تهیه شده در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گیرد.

بدلی ادامه داد: در ۷۱۸ روستا طرح هادی اجرایی شده است که در آمار استانی میانگین آذربایجان غربی ۳۳.۱ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ آماری استان آذربایجان‌غربی نسبت به سایر استان‌ها عقب افتاده است لذا بیش از ۶۵ درصد جمعیت روستایی در این ۷۱۸ آبادی قرار دارند..

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: بیش‌از ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی است که تاکنون بیش از ۸۸ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است.

بدلی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته به بنیاد در راستای اجرای طرح هادی، تصریح کرد: هم اکنون در ۱۱۰ آبادی طرح هادی اجرا می‌شود و در صورت اختصاص منابع مالی تعداد طرح‌های اجرایی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه با مشارکت‌های دهیاران و اهالی، بیش از ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار مترمربع معادل ۷۴۲ کیلومتر از سطح معابر ۵۳۲ روستا آسفالت شده است، ادامه داد: بنیاد مسکن آمادگی دارد که با اختصاص قیر یارانه ای سطح معابر روستایی را آسفالت کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طرح هادی بافت روستایی را احیا می‌کند، اظهار داشت: تثبیت جمعیت در روستاها و مهاجرت معکوس رونق سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های عمرانی، افزایش کیفیت زندگی و ارتقای معیشت و سطح رفاهی از جمله مزایای طرح هادی روستایی است.

بدلی خاطرنشان کرد: اجرای طرح بافت با ارزش روستای گورچین قلعه ارومیه و سونیاس مهاباد نیز در دست اقدام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.