اجرای ۲۶۴۹ طرح اشتغال توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری

0 0
اجرای 2649 طرح اشتغال توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری

علی ملک‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: طی سال گذشته دو هزار و ۶۴۹ طرح اشتغال توسط مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری اجرا شده و به مرحله تولید رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری ادامه داد: سال گذشته یک هزار و ۷۸ طرح‌ دامپروری، ۳۵ طرح حمل و نقل(خرید تاکسی شهری و وانت‌بار)، ۵۷۰ طرح خدماتی شامل راه‌اندازی فروشگاه‌های مختلف، ۸۸ طرح زنبورداری، ۲۶ صنایع‌دستی، ۱۷۰ طرح صنعت و معدن، ۵۷۰ فرش و گلیم، ۱۳ طرح پرورش طیور و ۹۹ طرح کشاورزی توسط مددجویان این نهاد در استان اجرا شد.

وی افزود: مددجویان ابتدا طرح‌های اشتغال خود را به کارشناسان این حوزه جهت بررسی ارائه می‌کنند و پس از تأیید جهت دریافت تسهیلات به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اضافه کرد: در صورتی که طرح پیشنهادی مددجویان با ارائه دلایل از سوی کارشناسان اشتغال پذیرفته نشود، طرح‌های خودکفایی متناسب با وضعیت جغرافیایی و بازار فروش به آن‌ها ارائه می‌شود.

ملک‌پور با اشاره به نظارت کارشناسان بر روند اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی، عنوان کرد: کارشناسان کمیته امداد استان به صورت مستمر بر روند اجرای این طرح‌ها نظارت و در صورت بروز هرگونه مانع، سعی در رفع آن دارند.

وی با اشاره به رویکردهای این نهاد در راستای اجرای طرح‌های اشتغال و خودکفایی در سال پیش‌رو گفت: در سال جاری، روند اجرای طرح‌های اشتغال براساس اهداف از قبل تعیین شده و براساس بازار کار، اجرایی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.