احداث پنجمین سالن جودو ساحلی کشور در سنندج/فعالیت ۹۶ هزار جودو کار در کشور

0 2
احداث پنجمین سالن  جودو ساحلی کشور در سنندج/فعالیت 96 هزار جودو کار در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آرش میراسماعیلی پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار کردستان  اظهار کرد: ایده جودو ساحلی نخستین بار توسط فدراسیون جودو ایران مطرح شد و سالن جودو ساحلی سنندج پنجمین سالن جودو ساحلی در کشور خواهد بود.

رییس فدراسیون جودو خاطرنشان کرد: علاوه بر این رشته، سایر رشته‌های ساحلی مانند کشتی ساحلی، والیبال ساحلی و … نیز می‌توانند از این سالن استفاده کنند.

وی با بیان اینک در حال حاضر جمعیت جودوی کشور  ۹۶ هزار نفر است، گفت: یک هزار و ۲۰۰ نفر جودوکار از این جامعه ۹۶ هزار نفری را جودکاران کردستانی تشکیل می‌دهند.

بهمن مرادنیا نیز در دیدار با رئیس فدراسیون جودو بر ضرورت احداث سالن جودو ساحلی در سنندج تاکید و اظهار کرد: تلاش هرچه بیشتر اداره ورزش و جوانان استان برای ایجاد فرصت و امکانات ورزشی در مناطق حاشیه و کمتربرخوردار ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: وجود سالن‌های ورزشی، علاوه بر ایجاد نشاط و هیجان و همچنین جلوگیری از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی در این مناطق، زمینه جذب و کشف استعدادهای جدید در استان را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم برای احداث سالن  جودو ساحلی در سنندج باید تامین شود، گفت: ۱۰۰ میلیون تومان از هزینه ساخت سالن جودو ساحلی سنندج توسط استان و ۵۰ میلیون تومان توسط فدراسیون جودو کشور تامین شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.