احیای ۴۰ واحد تولیدی راکد در اردبیل

0 0
احیای 40  واحد تولیدی راکد در اردبیل

محمداهلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل جزو برنامه‌های اصلی ما قرار دارد و در این راستا در سال گذشته ۳۵ واحد صنعتی راکد مستقر در شهرک‌های صنعتی استان احیاء و بازسازی شده است.

وی افزود: برای سال‌جاری نیز احیاء ۴۰ واحد صنعتی راکد را در برنامه داریم که تا به امروز ۱۵ واحد صنعتی فعال شده و امیدواریم تا پایان سال فعال‌سازی مابقی واحدها نیز انجام گیرد.

۹۵ درصد از صنایع استان اردبیل شامل صنایع کوچک است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: ۹۵ درصد از واحدهای صنعتی فعال در استان اردبیل شامل صنایع کوچک بوده‌اند و طبق تعریف، این صنایع مربوط به واحدهایی است که اشتغال آنها زیر ۵۰ نفر باشد و خوشبختانه ظرفیت بسیار مناسبی در واحدهای صنعتی کوچک استان اردبیل وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: در مجموع ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است که در آن یک هزار و ۴۰۰ قرارداد واحد صنعتی داشته‌ایم و  از این تعداد ۶۰۰ واحد صنعتی در حال بهره‌برداری بوده و مابقی نیز  در مرحله احداث، نصب تجهیزات و راه‌اندازی و نصب سوله قرار دارند.

اهلی با اشاره به تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی بیان کرد: زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی شامل آیتم‌های مختلف از قبیل تامین آب، برق و گاز و … بوده که خوشبختانه در این خصوص مشکلی در تامین آن نداریم.

ترمیم و آسفالت‌ریزی معابر شهرک‌های صنعتی انجام می‌گیرد

وی تشریح کرد: اخیرا با مشکل فرسودگی معابر در شهرک‌های صنعتی مواجه هستیم و چون عمر طبیعی آسفالت شهرک ۲۰ سال است الان نیز دقیقا در نقطه‌ای قرار داریم که عمر شهرک صنعتی شماره دو ۲۰ ساله شده و آسفالت فرسوده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: برای ترمیم آسفالت معابر برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته و در سال گذشته آسفالت‌ریزی ۱۱ خیابان را کامل کردیم و امسال نیز مرمت و بازسازی خیابان‌ها را شروع کرده‌ایم و طبیعتا کامل کردن آن نیاز به اعتبارات استانی دارد که پیگیر هستیم.

اهلی با اشاره به احداث مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره دو اردبیل تصریح کرد: مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی شماره دو اردبیل را با ۳۰ میلیارد تومان آغاز کردیم و در حال حاضر نیز با پیشرفت ۷۰ درصد در حال انجام است و جزو پروژه‌های بزرگ در این شرکت است.

وی گفت: تصفیه خانه از دو بخش ابنیه و الکتریکال و مکانیکال تشکیل شده که ابنیه آن پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و در بخش الکتریکال نیز نصف ماشین‌آلات خریداری شده و به محض اتمام کار نصب می‌شود و در تلاش هستیم که این پروژه تا آخر آذر ماه به اتمام برسد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/ی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.