اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه طرح‌های آبفا ایلام

0 2
اختصاص بیش از 600 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه طرح‌های آبفا ایلام

نوراله تیموری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در سال گذشته میزان اعتبار اختصاص داده شده به آبفای استان حداکثر ۱۲۰ میلیارد تومان بود؛ اما در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان ابلاغیه اعتبار دریافت کرده‌ایم که با تخصیص این اعتبار شاهد تحولی عظیم در آب شرب استان خواهیم بود.

وی افزود: نزدیک به ۲۰ سال است که شهر ایلام با تنش کم آبی دست و پنجه نرم می‌کند؛ معضلی که به مرور زمان سال به سال حادتر می‌شود همچنین با شیوع ویروس کرونا مصرف آب استان ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد و موجب شد این معضل به صورت حادتر نمود پیدا کند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: همزمان با یکپارچه شدن شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال گذشته مطالعات طرح افزایش ظرفیت آب از سد ایلام در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس پروژه‌ای تعریف شد که با تلاش‌های شرکت آبفای استان در وزارت نیرو طی سه هفته به تصویب رسید و مبلغ ۳۲ میلیارد تومان به خود اختصاص داد و در حال حاضر این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قبل از آغاز فصل تابستان با هدف برطرف کردن مشکل ۲۰ ساله آب استان وارد مرحله اجرا و بهره برداری خواهد شد .

مدیرعامل  آبفا گفت: پنج محله پاسداران، شهرک قائم، پیام‌نور، بصیرت و رسالت محله‌هایی هستند که به خاطر مشکلات شبکه‌‌ی آبرسانی همواره مشکل آب داشتند و ما در سال گذشته این مشکل را برطرف کردیم.

وی افزود: ۹ مورد شکستگی لوله در محل مسیل‌ به وجود آمده بود که در سال گذشته این شکستگی‌ها ترمیم و اصلاح شد و هدر رفت آب را در داخل شبکه به صفر رساندیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: خطوط اصلی آب در سرچشمه سد گل‌گل دارای پنج شکستگی بزرگ بود که سابقه این شکستگی‌ها به بیش از ۱۰ سال می‌رسد؛ برای ترمیم این شکستگی‌ها نیاز به قطعی یک روزه آب در سطح شهر بود که سال گذشته این شکستگی‌ها را ترمیم و برطرف کردیم و به ایستگاه‌های پمپاژ نیز تعدادی پمپ اضافه کردیم؛ با کارهای انجام شده در سال گذشته چالش کمبود آب شهر ۶۰ درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه و افزایش انتقال آب از سد ایلام به شهر ایلام است مشکل آب شهر ایلام برای همیشه برطرف خواهد شد.

تیموری افزود: در صورت رعایت نکردن مصرف آب از طرف مردم حتی اگر ده برابر میزان آب ورودی به شهر را افزایش دهیم باز هم شهر ایلام با مشکل آب روبرو خواهد بود و لازم است مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 وی همچنین تصریح کرد: شکستگی در خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع، سوختگی پمپ‌ها و موارد دیگری پیش می‌آید که موجب قطعی آب در برخی از شهرها و روستاهای استان شود و این امر ناخواسته یک روال طبیعی است و در این گونه موارد از مردم انتظار هست که با سعه صدر و صبوری همکاران ما در آب و فاضلاب را یاری کنند؛ تمام تلاش مجموعه آب و فاضلاب رفع این گونه مشکلات در اسرع وقت و کوتاترین زمان ممکن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.