ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی‌های حامل سوخت به یمن

0 1
ادامه اقدامات عربستان برای جلوگیری از ورود کشتی‌های حامل سوخت به یمن

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به ادامه توقیف کشتی‌ها توسط ائتلاف متجاوز سعودی اعلام کرد که این اقدام یک جنایت جنگی و در راستای مجازات جمعی ملت یمن است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، وزارت امور خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که ادامه توقیف کشتی‌ها توسط ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران آن و ممانعت از ورود این کشتی‌ها به بندر « الحدیده» منجر به تشدید رنج و درد ملت یمن شده است.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن با اشاره به اقدام ائتلاف متجاوز سعودی مبنی بر توقیف کشتی‌های حامل سوخت و ممانعت از ورود آن به بندر الحدیده تأکید کرد که این اقدام جنایتکارانه ائتلاف متجاوز که از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ ملت یمن را تحت محاصره خود درآورده، عجیب نیست و این امر نقض آشکار قانون بین‌المللی و توافق‌نامه استکهلم است که در متن آن به صراحت بر اجازه ورود کشتی‌ها و کالاها بدون هیچ مانعی به بندر الحدیده پرداخته شده است.همچنین این امر با قطعنامه شورای امنیت در حمایت از توافقنامه استکهلم مغایرت دارد.

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که موضع سرد سازمان ملل منجر به تشویق طرف دیگر به نقض این توافقنامه شده تا جایی که عقب‌نشینی دولت مزدور و مواضع غیرمسئولانه آن را مشروعیت می‌بخشد.

این وزارت‌خانه در این بیانیه از سازمان‌های حقوق بشر خواست که توقیف کشتی‌ها را توسط ائتلاف متجاوز سعودی محکوم کنند و صدای خود را در برابر تجاوزات دشمنان علیه ملت یمن، بالا ببرند.

در این بیانیه تأکید شده که کشتی‌ها بدون هیچگونه موانع و شرایطی باید وارد بندر الحدیده شوند و جامعه جهانی باید خواستار این امر شود ؛ چرا که ادامه توقیف کشتی‌ها یک جنایت جنگی و در راستای مجازات جمعی ملت یمن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.