استعفای ناگهانی رئیس نهاد ناظر بر زرادخانه اتمی آمریکا

0 2
استعفای ناگهانی رئیس نهاد ناظر بر زرادخانه اتمی آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لیسا گوردون-هیگرتی» رئیس اداره ملی امنیت اتمی آمریکا و معاون وزیر انرژی این کشور در امور امنیت اتمی استعفا داد.

به نوشته پایگاه هیل، رئیس اداره ملی امنیت اتمی آمریکا که وظیفه آن نظارت بر حفظ ایمنی زرادخانه اتمی آمریکا است، به طور ناگهانی استعفای خود را به کاخ سفید ارائه داد.

اقدام «لیسا گوردون-هیگرتی» رئیس اداره ملی امنیت اتمی آمریکا و معاون وزیر انرژی این کشور در امور امنیت اتمی نامه استعفای خودش را مستقیما به کاخ سفید ارائه داد و این نامه را به وزیر انرژی نداد.

وزارت انرژی آمریکا خبر استعفای لیسا گوردون-هیگرتی را که در سال ۲۰۱۸ به اولین زن رئیس اداره ملی امنیت اتمی آمریکا تبدیل شده بود، تایید کرد و از جانشینی »ویلیام بروکس» قائم مقام او خبر داد.

اداره ملی امنیت اتمی آمریکا در سال ۲۰۰۰ توسط کنگره آمریکا به عنوان یک آژانس نیمه مستقل در درون وزارت انرژی ایجاد و وظیفه آن تقویت ایمنی و امنیت تسلیحات اتمی اعلام شد.

هر چند در بیانیه وزارت انرژی آمریکا توضیحی درباره دلایل استعفای ناگهانی استعفای لیسا گوردون-هیگرتی اشاره نشده اما دو مقام ارشد عضو اداره ملی امنیت اتمی آمریکا توضیحاتی در این باره دادند.

این دو مقام که نخواستند نامشان فاش شود، به پایگاه «دیفنس نیوز» خبر دادند، لیسا گوردون-هیگرتی بعد از حدود یک سال تنش‌ها بین این اداره و «دن برویلت» وزیر انرژی آمریکا، روز جمعه (دیروز) مستقیما نامه استعفایش را به کاخ سفید فرستاد.

به گفته آنها، عدم ارسال نامه استعفای گوردون-هیگرتی به وزیر انرژی آمریکا نشاندهنده اختلافات شدید بین این دو به ویژه بر سر بودجه و همچنین دعوا بر سر نظارت‌ها بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.