استقبال ۲ هزار نفره از نمایش مشترک ایران و سوریه/مردم دمشق به پیشواز تئاتر رفتند

0 2
استقبال 2 هزار نفره از نمایش مشترک ایران و سوریه/مردم دمشق به پیشواز تئاتر رفتند

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و کارگردان نمایش «الشمق تشرق من حلب» ضمن بیان این مطلب به خبرنگار تئاتر فارس گفت: نخستین شب اجرای این نمایش در شهر دمشق با استقبال دو هزار نفری مخاطبان زینبیه رو به رو شد.

وی با اشاره به استقبال کم نظیر مردم سوریه از این نمایش گفت: این کار قرار است به مدت ده شب در زینبیه اجرا شود.

زارعی با بیان اینکه الشمس تشرق من حلب کاری از سازمان رسانه ای اوج است، افزود: این نمایش پیش از این در شهر حلب اجرا شد  و مخاطبان زیادی از هنرمندان تا مردم را جذب کرد.

گروه ها و انجمن های هنری و فرهنگی سوریه ، هر شب با حضور در محل اجرای نمایش «الشمس تشرق من حلب» از کورش زارعی کارگردان این نمایش تقدیر به عمل آوردند.  «الشمس تشرق من حلب» (خورشید از حلب طلوع می کند) با استفاده از بازیگران سوری و به زبان عربی در شهرهای حلب و دمشق روی صحنه می رود.

این نمایش محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است و کوروش زارعی آن را کارگردانی می کند. بازیگرانی چهره چون مروان غریواتی، سمیرطویل، یاسین عدس، محمدسقا، باسل زین‌الدین و … نیز در این کار ایفای نقش می کنند.  این نمایش به نیت سرداران شهید مقاومت در حلب به صحنه رفت که براساس نوشته ای از مرحوم ابوباسم حیادار بود. بیشتر از شصت بازیگر عرب و سوری در این کار از مدت ها قبل در حال تمرین بودند و حال نیز به همراه تیم فنی تولید و کارگردانی ایرانی کوروش زارعی کار به اجرا رسیده و در واقع محصول مشترک ایران و سوریه است که به زبان عربی اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.