افتتاح ۵۵ مرکز نیکوکاری در استان البرز

0 3

ایسنا/البرز مدیرکل کمیته امداد البرز گفت: طی ۱۰ ماه گذشته ۵۵ مرکز نیکوکاری از طریق تعامل با نهادها، دستگاه‌های دولتی و پایگاه‌های مردمی داوطلب راه اندازی شده است.

محمد محمدی فرد با اشاره به نقش مؤثر مراکز نیکوکاری در رفع مشکلات معیشتی مددجویان و نیازمندان البرزی گفت: ارائه خدمات معیشتی در زمینه‌های مسکن، جهیزیه، درمان، اعطای سبد کالا به مددجویان و نیازمندان و همچنین مشارکت چشمگیر در بلایای طبیعی همچون زلزله و دو سیل سال ۹۸ مهم‌ترین فعالیت‌های مراکز نیکوکاری در استان البرز را تشکیل می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی بابیان اینکه توسعه اجتماعی و ابعاد مردمی کمیته امداد امام (ره) ازجمله مهم‌ترین اهداف و سیاست‌های برنامه شش‌ساله این نهاد است، افزود: ۵۵ مرکز نیکوکاری از طریق تعامل کمیته امداد امام (ره) استان البرز با نهادها، دستگاه‌های دولتی و پایگاه‌های مردمی داوطلب به مشارکت در امور خیر و احسان طی ده‌ماهه سال ۹۸ افتتاح شد.

محمدی فرد با اشاره به اینکه وصل کردن منابع خیر اغنیا به نیازهای فقرا یکی از اهداف اصلی مراکز نیکوکاری است گفت: در مراکز نیکوکاری محله محور با توجه به اینکه معتمدان محلی اشراف کامل و مناسبی بر وضعیت مددجویان و نیازمندان ساکن در محلات دارند، ارائه خدمات به محرومان و امور خیریه با ضریب اطمینان مطلوبی انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد البرز با اشاره به برخی فعالیت‌های انجام‌شده در مراکز نیکوکاری فراگیر گفت: مراکز نیکوکاری اصناف و بازاریان، فرهنگیان و امام حسن مجتبی علیه‌السلام سپاه در جشن نیکوکاری و حوادث زلزله و سیل اخیر در کشور خدمات قابل‌توجهی را به محرومان و مردم عزیز استان‌های آسیب‌دیده از بلایای طبیعی ارائه کردند.

وی استفاده از ظرفیت پزشکان، کسبه، فعالان امور عمرانی، تأسیساتی و سایر صنوف در ارائه خدمات رایگان یا با تخفیف ویژه به مددجویان و نیازمندان را ازجمله فعالیت‌های مهم و اثربخش مراکز نیکوکاری برشمرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.