افزایش ۹۹ درصدی چاپ کتاب در خراسان شمالی

0 0
افزایش ۹۹ درصدی چاپ کتاب در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، رضا رضایی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ مجوز نشر برای ۲۳۲ عنوان کتاب در استان صادر شد که کتاب‌های یادشده با شمارگان ۳۵۸ هزار و ۲۴٠ نسخه به تازه‌های نشر استان اضافه شد و نسبت به سال ۹۸ با شمارگان ۲۱۸ هزار و ۴۷٠، رشد ۸۲ درصدی دارد.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ازجمله موضوعات کتاب‌های چاپ‌شده می‌توان به کتب کمک‌آموزشی، کودک و نوجوان، هنر، ادبیات، علوم انسانی، دینی و قرآنی، رمان و تاریخ اشاره کرد.

رضایی تصریح کرد: برای حمایت از مؤلفان و ناشران، سال گذشته کتاب‌هایی به ارزش یک میلیارد ریال توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خریداری شد که رشد ۵۴ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ داشت.

وی بابیان اینکه کتاب‌های چاپ اولی منتشرشده در سال ۱۳۹۹، ۴۲۹ عنوان بود، گفت: در این شاخص نیز نسبت به سال ۱۳۹۸ با ۲۱٠ عنوان کتاب چاپ اولی، ۱۰۴ درصد رشد یافت.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۷ انتشاراتی استان خراسان شمالی مشغول به فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.