امدادرسانی هلال‌احمر به ۴۸۰۰ سیل‌زده در کرمان/ ارسال ۱۸۰۰ چادر امدادی به سیستان و بلوچستان

0 7

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رضا فلاح با اشاره به وقوع سیل طی چند روز گذشته در استان کرمان و سیستان و بلوچستان در تشریح کمک‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان به سیل‌زدگان اظهار داشت: طی سه روز گذشته ۲۳ تیم شامل ۸۴ امدادگر به مناطق سیل‌زده استان اعزام و به ۴ هزار و ۸۷۷ نفر در قالی یک‌هزار و ۲۵ خانوار امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۱۷۵ نفر اسکان یافته‌اند، افزود: ۴۱ دستگاه چادر امدادی، ۶۸ تخته موکت، ۱۷ دستگاه والور و اقلام خوراکی بین سیل‌زدگان توزیع شده است.

وی عنوان کرد: این خدمات در ۵۱ روستا و مرکز شهر در شهرستان‌های منوجان، کهنوج، ساردوئیه، ارزوئیه، قلعه‌گنج، ریگان، فاریاب و رودبار جنوبی صورت گرفته است.

فلاح با اشاره به خدمت جمعیت هلال‌احمر استان در برف و کولاک نیز بیان کرد: در این راستا ۱۶ تیم شامل ۵۲ امدادگر و نیرو به ۶۲۵ نفر در قالب ۱۳۱ خانوار امدادرسانی کردند که ۹۸ خودرو رهاسازی، ۱۰۵ نفر اسکان داده و ۲۹ بسته غذایی و ۴۳ تخته پتو توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد: این خدمات در ۱۱ روستا و مناطق کوهستانی در شهرستان‌های کرمان، ساردوئیه، شهداد، سیرجان و رابر صورت گرفت.

وی همچنین در خصوص اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان در سیل سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۸۰۰ تخته چادر امدادی، ۲۰ تن مواد غذایی به منطقه ارسال و ۱۰۰ بسته غذایی توسط بالگرد هلال ‌احمر استان به شهرستان چابهار ارسال شده است.

فلاح از اعزام ۱۴ نفر نیرو با چهار دستگاه خودروی امداد به استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.