اهدای ۵۷ فقره جهیزیه به نوعروسان زنجانی

0 4
اهدای 57 فقره جهیزیه به نوعروسان زنجانی

هدایت صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان در تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته ازدواج با اشاره به پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا، برنامه‌های هفته ازدواج بیشتر در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت هفته ازدواج در حفظ و تحکیم بنیان خانواده و گسترش سنت حسنه ازدواج گفت: برنامه‌های مختلفی در هفته ازدواج توسط کمیته امداد استان زنجان اجرا می‌شود که مهمترین آنها اهدای ۵۷ فقره جهیزیه به نوعروسان است که ارزش آن بیش از ۸ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: به لحاظ نهادینه شدن سنت حسنه ازدواج آسان در بین جوانان از زوج‌های جوان با مهریه پایین تجلیل خواهد شد.

صفری ادامه داد: به دلیل اهمیت ازدواج و خانواده این نهاد برنامه‌های مختلفی در هفته ازدواج با مشارکت سایر دستگاه‌ها اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از برگزاری کلاس‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی و تشویق و ترغیب زوج‌های جوان به فرزندآوری با استفاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه در بستر فضای مجازی و بصورت حضوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و افزود: ارائه خدمات مشاوره رایگان، اهدای بسته‌های مشاوره‌ای به نوعروسان  در شرف ازدواج از دیگر برنامه‌های این نهاد در هفته گرامیداشت ازدواج است.

صفری بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها، تجلیل از خیرین فعال در عرصه ازدواج، بهره‌گیری از ظرفیت مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری و ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی در حوزه ازدواج و تحکیم خانواده را از برنامه‌های کمیته امداد استان در هفته گرامیداشت ازدواج عنوان کرد و گفت: به علت برگزاری مشاوره‌های قبل از ازدواج و سایر کلاس‌ها از جمله مهارت‌های زندگی، سبک زندگی اسلامی و انتخاب آگاهانه به لطف الهی پایداری ازدواج در بین فرزندان خانواده‌های تحت حمایت این نهاد مطلوب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.