بارش باران از ۶ اسفند در تهران

0 10

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: از ظهر امروز ۵ اسفند با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در غرب، جنوب‌غرب، مرکز و شمال‌غرب کشور، همچنین استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات این مناطق بارش برف خواهیم داشت، ضمن آنکه بارش پراکنده امروز در سواحل شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد:روز سه‌شنبه ۶ اسفند با تقویت سامانه بارشی در شمال‌غرب، غرب، جنوب‌غرب، مرکز، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در شمال‌شرق کشور بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از بعدازظهر سه‌شنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی در استان‌های ساحلی خزر تقویت بارش‌ را خواهیم داشت و تا صبح پنج‌شنبه در اغلب مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی دما کاهش محسوسی دارد.

وی اظهار داشت: روز چهارشنبه در غرب، جنوب‌غرب، مرکز و سواحل شمالی کشور، همچنین استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق و برخی نقاط شرق و جنوب کشور بارش‌ها ادامه دارد و اوایل شب، بارش‌ها از سمت غرب کشور قطع می‌شود.

وی افزود: روز پنج‌شنبه بارش پراکنده در شمال‌شرق داریم و سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود.

ضیائیان اضافه کرد: بعدازظهر سه‌شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود، همچنین خلیج‌فارس از بعدازظهر سه‌شنبه تا جمعه مواج است.

وی همچنین از وزش باد شدید در غرب و جنوب‌غرب از اواخر وقت امروز تا ظهر فردا خبر داد و گفت: بعدازظهر فردا و روز چهارشنبه ۷ اسفند وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور داریم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز جمعه در اغلب مناطق کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده ابری همراه با بارش باران و برخی ساعات رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۱ و ۷ درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و ارومیه و اردبیل با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

* هشدار بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی

ضیائیان بیان کرد: روز آینده در استان‌های کردستان، همدان، اردبیل، شرق لرستان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال کرمانشاه و ارتفاعات استان‌های مازندران، البرز، قزوین، سمنان، گیلان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی همچنین درباره وزش باد شدید و تگرگ در استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال‌غرب فارس، لرستان، خوزستان، همدان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد.

ضیائیان افزود: روز چهارشنبه نیز بارش برف و باران در کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان، زنجان، اصفهان، قزوین، قم، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال‌غرب فارس، سمنان، البرز، تهران، گیلان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. همچنین احتمال بارش تگرگ را در استان‌های خوزستان،‌ لرستان و ایلام و شمال فارس داریم.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی هشدار داد: لغزندگی جاده‌ها،‌ اختلال در تردد محورهای مواصلاتی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی، کولاک برف و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی و بارش تگرگ در مناطقی که ذکر شد محتمل است.

وی تأکید کرد: توصیه می‌شود احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای در دستورکار باشد. خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز باشند و تمهیدات لازم برای جلوگیری از آسیب‌رسیدن به گلخانه‌ها و سازه‌های موقت به عمل آید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.