بازخوانی «ممد نبودی ببینی» توسط کویتی‌پور برای یک استاد قرآن+فیلم

0 1
بازخوانی «ممد نبودی ببینی» توسط کویتی‌پور برای یک استاد قرآن+فیلم

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس «ممد نبودی ببینی» نوحه‌ای است که شاید برای هر ایرانی یادآور حماسه و غرور باشد. حماسه‌ای که با خون هزاران جوان ایرانی خلق و خرمشهر قهرمان از دشمن متجاوز پس گرفته شد.

اما چه خالی بود جای قهرمان اصلی این حماسه شهید محمد جهان‌آرا در روز آزادی و همرزمان یاد کردند از او در مسجد جامع خرمشهر با نوحه «ممد نبودی ببینی».

امروز ۳۸ سال از حماسه آزاد‌سازی خرمشهر می‌گذرد و هنوز حاج غلامعلی کویتی‌پور یادآور این حماسه است و هرکس او را می‌بیند به یاد آن روزها اولین تقاضایش خواندن «ممد نبودی ببینی» است.

مهدی دغاغله از اساتید قرآن اهل خوزستان است که روز گذشته فیلمی از بازخوانی «ممد نبودی ببینی» توسط کویتی‌پور را برای فارس ارسال کرد و در تماس با وی ماجرای این فیلم را جویا شدیم.

دغاغله از تماس این خواننده حماسی با وی خبر داد و گفت: چند شب پیش در منزل بودم که حاج غلام کویتی‌پور و آقای حسن خانچی از مبتهلان کشور با من به صورت تصویری تماس گرفتند و درباره یکی از آثار گروه «ثقلین» با عنوان «اقرأ بسم ربک یا مرسل» جویا شدند.

حاج غلام گفت: هرگاه این تواشیح را می‌شنوم حال عجیبی پیدا می‌کنم و با آن اشک می‌ریزم و از من خواست تا برایش بخوانم. من هم خواندم و در ادامه با هم درباره موضوعات تواشیح، خاطرات دوران دفاع مقدس، دوستان مشترکمان و… صحبت کردیم و در ادامه از حاج غلام خواستم تا نوحه خاطره‌انگیز «ممد نبودی ببینی» را برایم بخواند و حاج غلام هم برایمان خواند.

به گزارش فارس چندی پیش خبرگزاری فارس در گزارشی به شرح مفصل نوحه «ممد نبودی ببینی» و بازخوانی آن توسط غلامعلی کویتی‌پور پرداخت که این گزارش را می‌توانید از اینجا ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.