برگزاری دومین المپیاد مهارتی دانشجویان کشور به میزبانی مرکزی

0 0
برگزاری دومین المپیاد مهارتی دانشجویان کشور به میزبانی مرکزی

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک مهدی رئوفی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به روز خبرنگار اظهار کرد: یکی از بازوهای قوی که بتواند به دولت در پیشبرد اهداف کمک کند اصحاب رسانه هستند که با تیزبینی که دارند می‌تواند جامعه را به قله پیشرفت برساند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری افزود: یکی از راه‌های مانع‌زدایی در تولید، پرورش نیروی کارآمد، کارآفرین و مهارتی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی با اشاره به تحصیل ۲ هزار و ۴۴۷ دانشجو در این دانشگاه بیان کرد: از ابتدای فعالیت دانشگاه علمی و کاربردی تاکنون بیش از ۴۴ هزار نفر در این دانشگاه تحصیل کردند و فارغ‌التحصیل شدند.

به گفته رئوفی از ۲ هزار و ۴۴۷ دانشجو ۷۶۰ نفر دختر و یک هزار و ۶۸۷ دانشجو نیز پسر هستند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا یادآور شد: به دلیل اینکه تاکنون روند واکسیناسیون دانشجویان و استادان دانشگاه به طور کامل طی نشده کلاس‌های تئوری به صورت مجازی و کلاس‌های عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود و چنانچه واکسن به مخاطبین دانشگاه زده شود کلاس‌ها حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی همچنین بیان کرد: دومین المپیاد مهارتی دانشجویان در سطح دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی استان مرکزی در مرحله اول به صورت تئوری در آذرماه و در مرحله دوم به صورت عملی در بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

رئوفی با اشاره به اینکه ۸۵ درصد از فارغ‌التحصیلان مرکز علمی کاربردی پس از تحصیل جذب بازار کار می‌شوند، گفت: همچنین ۱۵ درصد باقی‌مانده با فاصله وارد چرخه فعالیت در بازار کار خواهند شد.

وی افزود: پذیرش دانشجویان  از ۲۴ تا ۳۱ مردادماه در ۹ مرکز استان صورت می‌پذیرد که البته با توجه به تعطیلی‌هایی پیش‌آمده این تاریخ با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط تمدید می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی بیان داشت: ۹۲ کد رشته در این مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل پذیرش است و با توجه به سیاست‌های دانشگاه حدود ۲۰ رشته جدید نیز متناسب با نیاز جامعه به این مراکز اضافه می‌شود.

رئوفی گفت: در میزان شهریه ثابت و متغیر سال تحصیلی جدید تاکنون از سوی هیأت امنای دانشگاه هیچ‌گونه افزایش شهریه گزارش نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.