برگزاری سوگواره احلی من العسل در اهواز+ عکس

0 0
برگزاری سوگواره احلی من العسل در اهواز+ عکس

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عبارت احلی من العسل یا شیرین‌تر از عسل، به حضرت قاسم فرزند امام حسن(ع) منسوب است که در شب عاشورا وقتی عمویش امام حسین (ع) پرسید: مرگ نزد تو چگونه است؟ او پاسخ داد: برای من شیرین‌تر از عسل است.

در سال‌های اخیر ششم محرم سوگواره‌ای با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود که به تأسی از نوجوانان عاشورایی و گرامیداشت یاد و نام حضرت قاسم بن الحسن (ع) «احلی من العسل» نامگذاری شده است.

امروز نیز ویژه برنامه بزرگداشت نوجوان کربلا همزمان با سراسر کشور توسط اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان خوزستان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام عرب مسوول اتحادیه دانش آموزان استان خوزستان اظهار کرد: تلاش داریم فرهنگ عاشورایی را در نسل نو نهادینه کنیم و خوشبختانه امروز دانش آموزان استقبال خوبی از این ویژه برنامه داشتند.

وی افزود: در سال‌های اخیر مراسم سوگواره احلی من العسل در روز بزرگداشت نوجوان کربلا، به نام حضرت قاسم ابن الحسن برگزار می‌شود، لذا این سوگواره در راستای نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی این برنامه جای خود را در جامعه بازکرده است.

مسوول اتحادیه دانش آموزان استان خوزستان گفت: برگزاری این سوگواره، کاری هدفمند و اثرگذار بود که امسال متاسفانه به دلیل محدودیت کرونایی و ضرورت اجتناب از اجتماعات شاید نتوانستیم میزبان تعداد زیادی از دانش آموزان باشیم، و فقط بخشی از آنان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این برنامه حضور یافتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معرفی حضرت قاسم بن‌الحسن (ع) به عنوان الگویی برای نوجوانان ایران اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ولایتمداری از دیگر اهداف این سوگواره است.

انتهای پیام/خ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.