بیانیه انصارالله در حمایت از جهاد با آمریکا و محکومیت معامله قرن؛ اولویت یمن مساله فلسطین است

0 3

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن و ائتلاف احزاب مخالف با جنگ ائتلاف سعودی علیه این کشور امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای بر رد طرح موسوم به «معامله قرن» تأکید کردند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، در دیداری مشورتی که میان این دو در صنعا برگزار شد، آخرین تحولات در صحنه محلی و بین‌المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این بیانیه از تمام ملت‌های اسلامی و عربی خواسته شد تحرکات مسؤولانه و مؤثر برای شکست معامله قرن و اخراج «اشغالگر آمریکایی» از طریق حمایت از جهاد را ادامه دهند.

انصارالله و احزاب مخالف جنگ‌افروزی تأکید کردند، مسأله فلسطین مسأله اصلی و محوری امت و در رأُس اولویت‌های ملت یمن باقی خواهد ماند.

در ادامه این بیانیه به پیروزی‌های بزرگ اخیر ارتش یمن در جبهه «نهم» تحت عنوان عملیات «البنیان المرصوص» اشاره و بر ادامه حمایت ملت یمن از جبهه‌ها تأکید شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن هفته جاری در نشست خبری به تشریح جزئیات عملیات اخیر موسوم به عملیات البنیان المرصوص پرداخت و گفت که در این عملیات، ۲۵۰۰ کیلومتر مربع آزاد و ۱۵۰۰ نفر از متجاوزان کشته و ۱۸۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.