بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه برگزار می شود

0 9

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ابراز داشت: این رویداد که بزرگ ترین رویداد فرهنگی و علمی حوزه است پنج شنبه ۳ بهمن در سالن همایش های مدرسه علمیه دارالشفای قم برگزار می‌شود.

به گفته او، در این مراسم فرهنگی و علمی که با حضور علما و اندیشمندان و فرهیختگان حوزه های علمیه برگزار می‌شود از مقام علمی شخصیت های پیشرو در عرصه تالیف و نگارش علوم آل محمد (ص) و ناشران برتر تجلیل می‌شود.

دبیر همایش کتاب سال حوزه افزود: تاکنون ۱۱۰ مقاله از هیات علمی تحریریه به دبیرخانه ارسال شده است و در نمایشگاهی تمام آثار رسیده حوزویان از جمله آثار برتر به نمایش گذاشته خواهد شد.

او بیان کرد: در این رویداد علمی و فرهنگی حضرت آیت الله العظمی سبحانی از مراجع عظام تقلید و آیت الله اعرافی سخنرانی خواهند کرد.

گروه کلام و اصول فقه پیشرو در همایش کتاب سال حوزه

مقیمی حاجی گفت: در مجموع ۹۳۲ اثر ارسالی به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، ۱۵۱ اثر متعلق به گروه کلام است که ۳/۱۶ درصد آثار رسیده را تشکیل می‌دهد.

او افزود: از مجموع آثار رسیده، ۱۴۹ اثر نیز متعلق به گروه فقه و اصول است که معادل ۱۶ درصد آثار رسیده است.

دبیر همایش کتاب سال حوزه اظهار داشت: گروه مدیریت با ۶ اثر، کمترین تعداد اثر را در سال جاری داشته که این میزان، کمتر از یک درصد آثار رسیده است،‌ همچنین کتاب‌های رسیده در گروه کتب مرجع با ۱۹ اثر، در رده بعدی قرار دارد.

او یادآور شد: در سال جاری، ۹۳۲ اثر به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه ارسال شده است که شامل  ۷۱۷ عنوان کتاب و ۲۱۵ عنوان پایان‌نامه سطح ۴(دکتری) از داخل و خارج کشور است.

مقیمی حاجی خاطرنشان کرد: کتاب‌های رسیده، برای اولین بار در سال ۱۳۹۷ منتشر شده و پایان‌نامه‌های سطح۴(دکتری) رسیده نیز در سال ۱۳۹۷ دفاع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.