تجدید ناآرامی ها در بغداد و برخی شهرهای عراق/ درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی/ زخمی شدن شماری از معترضان+ تصاویر

0 5

شفقنا- بغداد پس از چند روز آرامش نسبی، از صبح امروز(یکشنبه) بار دیگر ناآرام شده است و تجمعاتی پراکنده در برخی شهرهای دیگر عراق مخابره شده است. منابع خبری از درگیری های میان معترضان و نیروهای امنیتی در مرکز بغداد خبر می دهند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، شبکه خبری اسکای نیوز عربی روز یکشنبه گزارش داد که در جریان درگیری ها در میدان التحریر بغداد، ۸ تظاهرات کننده زخمی شدند.

همین شبکه گزارش داد که نیروهای امنیتی در استان الدیوانیه واقع در جنوب عراق به حالت آماده باش کامل درآمده اند.

منابع عراقی هم از ناآرامی ها در برخی شهرهای این کشور خبر دادند.

المسله نوشت: اعتصاب دانشجویان و بستن درهای اصلی دانشگاه المثنی همچنان ادامه دارد.

خبرنگار آرتی عربی هم در این باره گزارش داد: درگیری های میان معترضان و نیروهای امنیتی عراق صبح امروز(یکشنبه) در بغداد از سرگرفته شد.

این شبکه افزود: معرتضان لاستیک ها را در میدان الطیران واقع در نزدیکی میدان التحریر آتش زدند و نیروهای امنیتی نیز به سمت آنها گاز اشک آور پرتاب کردند.

براساس گزارش این شبکه، معترضان همچنان مدعی تیراندازی از سوی نیروهای امنیتی هستند و می گویند که پنج نفر از آنها به دلیل گاز اشک آور دچار حالت خفگی شده اند.

الفرات هم از ناآرام شدن اوضاع در صبح روز یکشنبه در دو میدان التحریر و الطیران در مرکز بغداد خبر داد.

وبگاه اینترنتی شبکه الفرات در این باره نوشت: معترضان همه گذرگاهها به منطقه باب الشرقی را بستند و از عبور کارمندان و تردد آنها جلوگیری کردند.

براساس گزارش این شبکه، معترضان با آتش زدن لاستیک ها، خیابان های اصلی را مسدود کردند. نیروهای امنیتی و نیروهای ضد شورش نیز برای بازکردن راهها، از گاز اشک آور استفاده کردند.

خبرگزاری المعلومه هم از بستن ادارات دولتی توسط معترضان در استان واسط این کشور خبر داد.

براساس گزارش این خبرگزاری، معترضان بیشتر راهها، پل ها و نهادهای دولتی در شهر واسط را بسته اند و روند عمومی در این شهر دچار اختلال شده است.

همین خبرگزاری در خبر دیگری گزارش داد: معترضان در شهر الناصریه هم بیشتر پل ها را بستند و ادارات دولتی را تعطیل کردند.

براساس این گزارش، همه راهههای منتهی به نهادهای دولتی و مدارس به غیر از ادارات خدمات رسانی بسته شده است.

تظاهرات کنندگان عراقی به روند اوضاع در این کشور اعتراض دارند و در اعتراض به عدم پاسخ به خواسته هایشان دست به اعتراضات دوباره زده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.