تحرک مجدد ناوشکن موشک انداز آمریکایی اطراف سواحل ونزوئلا

0 2

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروی دریایی آمریکا از تحرک مجدد یکی از شناورهای خود اطراف سواحل ونزوئلا خبر داد.

به نوشته وبگاه «نیروی دریایی آمریکا» ناوشکن موشک انداز «یو اس اس پینکنی» طی روزهای گذشته عملیاتی را در آبهای نزدیک به سواحل ونزوئلا انجام داد. مقر فرماندهی جنوب نیروی دریایی آمریکا مدعی است که ونزوئلا بر قلمروی آبی بین المللی منطقه ادعای حاکمیت دارد  و کشتیها برای تردد در فاصله ۲۰۰ مایل دریایی باید از دولت ونزوئلا مجوز لازم را اخذ کنند.

به گفته نیروی دریایی آمریکا، عملیات این ناوچه موشک انداز شبیه مورد ماه قبلی بود که طی آن ناو «یو اس اس نیمیتز» عملیاتی را اطراف ونزوئلا انجام داد.

گشت‌زنی ناو آمریکایی یک روز بعد از پهلو گرفتن یک کشتی ایران در یکی از بنادر ونزوئلا رخ داد. ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا در بیانیه‌ای که روی وبگاهش قرار گرفت مدعی شد که ناو یواس‌اس نیمیتز در منطقه بیرون از آب‌های سرزمینی ونزوئلا تردد کرده است.

«ولادیمیر پادرینو»، وزیر دفاع ونزوئلا در بیانیه‌ای این ادعا را رد کرد و گفت: «یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در اقدامی تحریک‌آمیز به ۳۰ مایلی سواحل ما نزدیک شد. نمی‌توان از عبارت دیگری برای آن استفاده کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.