توزیع کتاب میان کودکان و نوجوانان حاشیه‌نشین/ اینجا ایران است+فیلم

0 3
توزیع کتاب میان کودکان و نوجوانان حاشیه‌نشین/ اینجا ایران است+فیلم

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، گروه جهادی شهدا که کار خود را سال‌هاست در عرصه فرهنگی و اجتماعی آغاز کرده، این بار در آستانه روز دختر و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) به غرب کشور رفت تا به کودکان و نوجوانان این منطقه بسته فرهنگی و کتاب هدیه دهد.

این منطقه به لحاظ برخورداری از بسیاری موارد در محرومیت به سر می‌برد و کودکان و نوجوانان آن از بسیاری مواهب برخوردار نیستند. بار محرومیت و نبود امکانات به حدی در این منطقه مشهود بود که گویی سال‌ها فراموش شده است.

محسن اسماعیلی مسئول گروه جهادی شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس گفت: گروه جهادی شهدا و گروه جهادی پایگاه بسیج امام صادق(ع) با حضور در استان زنجان، شهرستان خدابنده و روستای پابند اقدام به توزیع کتاب میان کودکان کرد.

وی با بیان اینکه بسته‌های فرهنگی و کتاب در میان اهالی روستای داشلوجه نیز میان بچه‌های ۵ تا ۱۵ سال توزیع شد، تصریح کرد: کتاب‌های مهیا شده میان ۲۰۰ نفر از اهالی روستا توزیع شد.

اسماعیلی محور و موضوع کتاب‌ها را شعر و داستان مطرح کرد و افزود: با توجه به محرومیت این منطقه از کشور و دسترسی نداشتن کودکان و نوجوانان این دو روستا به کتاب، طی کارشناسی‌های جغرافیایی این منطقه همزمان با دهه کرامت برای توزیع کتاب انتخاب شد.

مدیر گروه جهادی شهدا دسترسی سریع به کتاب، ترویج کتاب و کتابخوانی و بسط فرهنگی در نقاط محروم را از اهداف این طرح دانست و خاطرنشان کرد: در برخی مناطق که توزیع جغرافیایی و جمعیتی اجازه دهد کتابخانه تاسیس می‌کنیم، ولی این بار به دلیل بافت منطقه و دسترسی آسان کودکان و نوجوانان به توزیع کتاب شعر و داستان پرداختیم.

مسئول گروه جهادی شهدا ضمن تشکر از موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران که در این مسیر یاری‌گر بود، گفت: اقدامات گروه جهادی شهدا مردمی بوده و متعلق به نهاد خاصی نیست؛ از این جهت حمایت‌ها ارزشمند هستند.

وی به موضوع «نذر آب» برای مناطق محروم هم اشاره کرد و از اجرای آن همزمان با آغاز فصل گرما گزارشی داد و از مردم درخواست کرد در این طرح یاری کنند. نذر آب به همت گروه جهادی شهدا و گروه جهادی سفره آسمانی اجرایی می‌شود.

اسماعیلی ضمن معرفی گروه جهادی شهدا گفت: گروه جهادی شهدا کار خود را از زلزله کرمانشاه در سال ۱۳۹۵ آغاز کرد و از انتهای سال ۱۳۹۸ و ابتدای ۱۳۹۹ که کشور درگیر ویروس کرونا شد، ضدعفونی‌ کردن معابر، توزیع سبد کالا، نان صلواتی، انجام قربانی، آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی، توزیع لوازم‌التحریر ایرانی اسلامی و مباحث عمرانی را داشتیم. گروه ما ۸ نفره است و بدون وابستگی به نهاد خاصی در حد بضاعت خودمان کارهای جهادی انجام می‌دهیم.

این گزارش اضافه می‌کند، گروه جهادی شهدا تاکنون کتابخانه‌هایی مزین به نام شهید خرازی در روستای سیبن، کتابخانه شهید ابراهیم هادی در شهرستان دامغان، کتابخانه شهید حاج احمد کاظمی در حومه رشت، «کتابخانه شهدای خوئین» در استان زنجان، کتابخانه شهید همت در روستای امامزاده ابوالحسن(ع) شهرری و کتابخانه حاج احمد متوسلیان را دایر کرده است.

در ادامه کلیپ مربوط به اهدای کتاب به کودکان و نوجوانان غرب کشور را ببینید:

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.