توسعه طرح‌های گلخانه‌ای و آب و خاک در مازندران/ بهره‌برداری از ۶۵ پروژه کشاورزی در هفته دولت

0 0
توسعه طرح‌های گلخانه‌ای و آب و خاک در مازندران/ بهره‌برداری از 65 پروژه کشاورزی در هفته دولت

عزیزاله شهیدی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ساری با بیان اینکه هفته دولت امسال ۶۵ پروژه تولیدی، خدماتی و زیربنایی بخش کشاورزی مازندران آماده بهره‌برداری است، گفت: با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۳۵ نفر شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۲۱ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان برای این بهره‌برداری از این پروژه‌ها هزینه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ۹ پروژه آبیاری نوین در ۵۷۰ هکتار از مزارع و باغات استان خبر داد و افزود: هفت پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری به مساحت ۲۷۶ هکتار به مرحله بهره‌برداری رسیده تا کشاورزان از منافع این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

شهیدی‌فر با اشاره به اینکه سه پروژه تجهیز و برقدار کردن چاه و ایستگاه پمپاژ آماده بهره‌برداری است، ادامه داد: ۲ هزار و ۸۵ متر انتقال آب با لوله در مزارع کشاورزی استان انجام و آماده بهره برداری خواهد بود.

وی از مدرن‌سازی دو کارخانه شالیکوبی با ظرفیت ۵هزار و ۱۲۰ تن در سال خبر داد و افزود: سالانه ۱۳ هزار و ۶۰۰ تن میوه و گوشت مرغ در ۴ واحد بسته‌بندی و سورتینگ که آماده بهره‌برداری است، بسته بندی و درجه بندی می شود که این اقدام از هدررفت میوه و سایر محصولات کشاورزی در زمان تولید انبوه جلوگیری خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۷۲ هکتار از آببندان های استان مرمت و بازسازی شده است، افزود: یک هزار و ۱۷۰ متر شن‌ریزی جاده بین مزارع، ۴ متر پل بین مزارع و ۳۵ کیلومتر رگلاژ جاده بین مزارع انجام شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی بیان کرد: ۹ پروژه لاینینگ کانال‌های انتقال آب به طول ۲هزار متر بهره‌برداری خواهد شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: هشت هکتار باغ در اراضی شیبدار استان احداث و سالانه ۱۳۰ تن محصول در کارگاه عرقیات گیاهی که آماده افتتاح و بههر برداری است، فراوری شده و روانه بازار مصرف خواهد شد.

شهیدی‌فر اضافه کرد: ۴ پروژه لایروبی قنات و کانال زهکش به طول ۳۶ هزار و ۵۰۰ متر در استان انجام شده و بهره‌برداری خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به طرح‌های گلخانه‌ای در استان هم اشاره کرد و گفت: ۱۴ پروژه گلخانه سبزی و صیفی و پرورش گل‌های شاخه بریده و زینتی به مساحت ۳۳ هزار مترمربع در هفته دولت امسال آماده افتتاح و بهره برداری است.

وی بیان کرد: امسال به دلیل محدودیت های کرونایی و اوج گیری شیوع کروناویروس در استان، افتتاح پروژه‌ها را به صورت حضوری نخواهیم داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.