ثبت ۱۷۰ درخواست در سامانه رفع موانع تولید سمنان/ ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد

0 3
ثبت ۱۷۰ درخواست در سامانه رفع موانع تولید سمنان/ ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، علی تشنه‌دل صبح امروز در دویست و نود و پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، تاکنون ۱۷۰ درخواست از سوی واحدهای تولیدی مشکل‌دار در این سامانه ثبت شده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضع درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه الکترونیکی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: از مجموع تعداد درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه، ۱۱۶ درخواست قابل اقدام بوده که به دستگاه‌های اجرایی ارجاع و ۵۴ درخواست نیز از سوی متقاضی ناقص ثبت شده است.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این گروه ادامه داد: تا این جلسه مشکلات بالغ‌بر یک‌هزار و ۲۶۷ واحد تولیدی موردبررسی قرار گرفت که در جهت رفع موانع موجود بیش از دو هزار و ۷۰۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

تشنه‌دل عنوان کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید ۱۴۰۰ و از خردادماه امسال تاکنون در حدود سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۱۱۰ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شده که ۳۵ واحد به ارزش حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۷۵ واحد به ارزش حدود ۴۴۶ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

وی اضافه کرد: در این نشست با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از ۳۹۰ میلیارد ریال به ۶ واحد صنعتی موافقت و مشکلات تأمین اجتماعی و زیربنایی دو واحد تولیدی صنعتی استان سمنان بررسی شد.

ارائه آخرین ابلاغیه‌ها و آئین‌نامه‌های دریافتی مربوط به کارگروه و گزارشی از آخرین وضع درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از دیگر دستور کار این نشست بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.