جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۹٫۸ میلیون نفر رسید

0 2
جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به 9.8 میلیون نفر رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۹۲۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۷ هزار و ۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۱۱ هزار و ۴۷۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۸۵۱ هزار و ۷۱۸ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تاحدودی کاهش داشته است.

با اینحال، خبرگزاری رویتزر گزارش کرد آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۱.۴۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرده و آمار کلی مبتلایان به مرز ۹.۹۱ میلیون نفر رسیده است. همچنین آمار فوتی‌ها نیز برای پنجمین روز متوالی از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۰ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۸۱۸ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۴۳ هزار و ۲۵۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۴ میلیون ۸۷۵ هزار و ۹۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۶۸ هزار و ۵۳۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با ۹۸۴ هزار و ۹۰۸ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۱۴۶ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۶۹ هزار و ۳۸ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۹۵۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۲۵ هزار و ۶۰۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۶۸۰ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۹ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۸۹۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۵۴۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۲ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۱۲۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۴۶۲ هزار و ۸۰ مورد ابتلا و ۱۲۵ هزار و ۵۶۲ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۶۵۳ هزار و ۵۶۱ مورد ابتلا و ۱۶۲ هزار و ۲۶۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.