حملات هوایی و موشکی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن

0 3

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از المسیره، ائتلاف سعودی در ادامه تجاوزات خود به یمن، بامداد امروز (شنبه) مناطق مختلف استان‌های «صعده»، «عسیر»، «الجوف»، «مارب» و «الحدیده» را بمباران کرد.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی بامداد شنبه منطقه «العقبه» در شهرستان خب والشعف استان الجوف را هفت بار هدف قرار دادند. بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی هشت بار طی چند ساعت گذشته، هشت بار منطقه نُهم استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کرد.

الحدیده نیز شاهد حملات مشابه ائتلاف متجاوز بود و علاوه بر آن سه موشک به شرق شهرستان حیس شلیک شد. ائتلاف سعودی همچنین با شلیک شش خمپاره، مناطق مسکونی خیابان ۵۰ در الحدیده را هدف قرار داد.

همزمان، منطقه «کیلومتر ۱۶» و منطقه مسکونی «۷ جولای» واقع در شهرستان «الحالی» استان الحدیده نیز هدف حمله قرار گرفتند که در پی آن منازل مسکونی مناطق مذکور، به شدت گلوله باران شد.

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف استان الحدیده در حالی ادامه دارد که آتش‌بس در الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ طبق توافق سوئد، وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی بدون محکومیت بین‌المللی، مدام آن را نقض می‎کند.

تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن از فروردین ماه ۱۳۹۴ تاکنون ادامه دارد و طی این پنج سال، هزاران نفر از مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی کشته و زخمی شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.