حمله پهپادی به شبه‎ نظامیان طرفدار منصور هادی در جنوب یمن

0 1
حمله پهپادی به شبه‎ نظامیان طرفدار منصور هادی در جنوب یمن

شبه ‎نظامیان «شورای انتقالی جنوب یمن» تحت حمایت امارات بامداد امروز محل تجمع عناصر طرفدار دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی در استان «ابین» را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، شبه نظامیان طرفدار دولت مستعفی یمن تحت حمایت عربستان سعودی و شبه نظامیان گروه مسلح موسوم به «شورای انتقالی جنوب یمن» که تحت حمایت امارات است، بامداد امروز (جمعه) به شدت با یکدیگر درگیر شدند.

منابع خبری گزارش دادند که عناصر وابسته به گروه نیابتی امارات در جنوب یمن یا همان «شورای انتقالی» مواضع شبه نظامیان گروه نیابتی عربستان (عناصر دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی) در شهر ابین (جنوب یمن) را هدف حملات پهپادی خود قرار دادند.

بنا به این گزارش، شبه نظامیان وابسته به امارات با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خود، دو بار مواضع عناصر مسلح منصور هادی را هدف حمله هوایی خود قرار دادند.

بامداد روز پنجشنبه نیز صدای چند انفجار در عدن به وقوع پیوست، اما ماهیت این انفجارها مشخص نشد.

این درگیری شدید در حالی بوجود آمده که حدود یک ماه از اجرای توافق اعلامی جدید ائتلاف سعودی موسوم به «توافق ریاض ۲» که با هدف پایان دادن به درگیری گروه‌های نیابتی امارات و عربستان حاصل شده است، می‌گذرد

در توافق جدید ریاض که متضمن ادامه آتش بس و توقف درگیری ها بین دولت مستعفی و شورای انتقالی در جنوب یمن است، هر دو طرف درگیر موافقت خود را جهت پایان دادن به اختلافاتشان اعلام کرده و در آن بر تسریع روند اجرای آن تاکید کردند.

اولین توافق هم در تاریخ پنجم نوامبر ۲۰۱۹ موسوم به «توافق ریاض»، طی مراسمی در شهر ریاض پایتخت سعودی با نظارت امارات و عربستان میان شورای انتقالی جنوب یمن و دولت مستعفی عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری یمن امضا شد که البته این توافق نیز با درگیری مسلحانه دو طرف به شکست انجامید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.