آمایش سرزمین، سندی برای اجرای عدالت

0 0

محمدرضا صباغیان بافقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت انتخاب استانداران، گفت: هرچه بررسی بیشتر روی انتخاب استاندار صورت گیرد طبیعتا فردی با صلاحیت بهتر انتخاب می شود که در نهایت به توسعه استان بسیار کمک می کند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این راستا نمایندگان مجلس به خصوص مجامع استانی بیشترین آشنایی را با افراد و منطقه خود دارند لذا مشورت با آنها، امام جمعه استان و سایر مسئولان خالی از لطف نیست و البته در نهایت وزیر کشور است که باید برای این موضوع تصمیم گیری کند.

وی در ادامه آمایش سرزمین را جزء اساسی پیشرفت هر جامعه ای دانست و افزود: تا کنون دولت ها صرفا در این زمینه شعار داده و نتوانسته اند آن را تحقق بخشند و علت آن نیز عدم پایبندی جامعه به قانون و مقررات است که بر اساس سلیقه جناحی، شخصی و قومی و قبیله ای مسائل اداره می شود، در غیر این صورت اگر بخواهیم بر اساس قانون عمل کنیم، اجرای سند آمایش بسیار آسان خواهد بود.

نایب رئیس امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر آمایش سرزمین به عنوان یک سند عدالت اجرا شود از بسیاری از مشکلات مناطق کاسته شده و به سرعت می توان به رشد و توسعه دست یافت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.