آمریکا صاحب اختیار شورای امنیت و برجام نیست/ ادعای پمپئو درباره اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا است

0 2

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در تاریخ ۲۰ سپتامبر(۳۰ شهریور)، گفت: ترامپ با اعلام خروج آمریکا از برجام دچار یک خطای استراتژیک شد بنابراین در حال تلاش هستند تا با استناد به مفاد برجام، پرونده ایران را در شورای امنیت به گردش در بیاورند و تحریم‌های سازمان ملل و شورای امنیت را از طریق مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران فعال کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای شورای امنیت و برجام با ایالات متحده همراه نخواهند شد، افزود: دولت آمریکا در حال تجربه شکست مفتضحانه بی‌نظیر خود در فضای دیپلماسی است زیرا شکست بزرگی را در مقابل ایران متحمل شده است.

وی با یادآوری اظهارات مایک پمپئو درباره بازگشت تحریم‌ها، تصریح کرد: ادعای وزیر خارجه ایالات متحده درباره اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا است که در حال حاضر هم در حال اجرا است بنابراین اتفاق جدید در حال رخ دادن نیست. آمریکا صاحب اختیار شورای امنیت و برجام نیست و به دلیل خروج از توافق هسته‌ای، نمی‌تواند به مفاد برجام استناد کند.

رحیمی جهان آبادی با تاکید بر اینکه دولتمردان آمریکا آرزوهای خود را بیان می‌کنند، گفت: امکان عملیاتی کردن آرزوهای دولتمردان آمریکایی وجود ندارد لذا ترامپ نمی‌تواند شکستی که اخیرا در شورای امنیت خورد (رد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی) و شکستی که در مبارزه دیپلماتیک مقابل جمهوری اسلامی ایران متحمل شده را جبران کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ترامپ با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است، به دنبال کاهش آثار شکست خود را در فضای بین المللی بوده تا این خفت و خواری که متحمل شده را جبران کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم‌های سازمان ملل متحد قرار نیست اجرا شود، شورای امنیت و اعضای برجام هم با ایالات متحده همراه نخواهند شد. ادامه این مسیر خفت و شکست آمریکا در مقابل ایران را دو چندان خواهد کرد. /

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.