آمریکا ۱۵۰ میلیارد دلار خسارت وارد شده به ایران را پرداخت کند، بعد به برجام بازگردد

0 0

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشی از فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه « ما هیچ اصرار و عجله‌ا‌ی نداریم که آمریکا به برجام برگردد» اظهار کرد: اینکه برخی‌ها عجولانه به دنبال بازگشت آمریکا به برجام هستند غیر قابل پذیرش است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر آمریکایی‌ها بخواهند به برجام بازگردند باید همه تحریم‌ها را لغو کنند و همچنین خساراتی را که ایران در قبال برجام متحمل شده را نیز پرداخت کند در غیر این صورت بازگشت ایالات متحده به این معاهده اهمیتی برای ما نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام نقض قوانین بین‌المللی بود؛ البته رهبر انقلاب درباره بدعهدی‌های کشورهای اروپایی و ایالات متحده بارها و بارها گوش‌زد کردند که تیم مذاکره کننده می‌بایست این فرمایشات گوهر بار را سرلوحه کار خود قرار می‌دادند.  

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها بایستی ۱۵۰ میلیارد دلار خسارتی که در این چند سال اخیر به کشورمان وارد شده را پرداخت کنند پس از آن به برجام بازگردند که البته وزارت خارجه باید به صورت جدی پیگیر این موضوع باشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.