آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دنبال بهانه جدید و‌غیرمنطقی نباشد

0 3

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روابط ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در سفر مدیرکل بین‌المللی آژانس انرژی اتمی ثابت کرد که نهایت همکاری را داشته و نشان داد اهل تعامل و همکاری است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرح وظایف دارد و خارج از آن چهارچوب، حق ندارد به موضوعات هسته‌ای ایران ورود کند.

وی افزود: با کمال تأسف آمریکا، رژیم صهیونسیتی و لابی برخی کشورهای منطقه در تلاش هستند تا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از شرح وظایفی که در قبال ایران دارد، منحرف سازند و پرونده را به سمت شورای امنیت سوق دهند.

حیدری ادامه داد: بعد از شکست آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، رافائل گروسی به ایران آمد و بررسی‌ها انجام شد و بازدید از دو نقطه را درخواست کرد، زیرا لابی صهیونیستی گزارش‌های غلطی داده بود.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران نیز داوطلبانه آماده همکاری است و آن‌ها بهانه‌ای ندارند، ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست بالا را دارد و امیدواریم روابط ایران و آژانس بین‌المللی مناسب و بهتر شود و آن‌ها به دنبال بهانه جدید و‌غیرمنطقی نباشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.