آژانس تحت تسلط سرویس‌های امنیتی کشورهای متخاصم علیه ایران است

0 0

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به ادعاهای رئیس آژانس انرژی اتمی مبنی بر اینکه اعلامیه های پادمانی ایران شفاف نبوده است، اشاره کرد و گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی تحت تسلط سرویس های امنیتی کشورهای متخاصم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس افزود: وقتی که مدیرکل آژانس می‌گوید موضوع هسته ای شفاف نیست باید پاسخ هایی را که در دست داریم به او بدهیم و به دنبال این نباشیم که رضایتش را جلب کنیم و آنچیزی که واقعیت دارد را می بایست اعلام کنیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: متاسفانه آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌خواهد آن چیزی را که برای کشورمان ترسیم کردند را بیان کنند و به نحوی بگویند ما مرتکب خطا شده ایم؛ ضمن اینکه در گذشته به آژانس تذکر داده بودیم که تحت تاثیر اطلاعاتی که سرویس های امنیتی در اختیارشان می گذارند قرار نگیرد.

وی بیان کرد: آژانس باید راستی آزمایی را معقولانه و با بهره گیری از تخصص بازرسانی که وابستگی به کشورهای متخاصم علیه کشورمان ندارند، انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: در حال حاضر آژانس می‌خواهد سوالاتی را مطرح کند که به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کند، اما ما موضوع جدیدی با آژانس نداریم و هر موضوعی بوده به قبل از ۲۰۰۳ میلادی باز می گردد؛ چرا که آژانس در آن زمان ادعاهایی را مطرح می کرد و بر مبنای آن هم برجام تصویب شد.

عباسی گفت: آژانس برای اینکه می‌خواهند خروج آمریکا از برجام و همچنین بدعهدی های اروپایی ها را نسبت به ایران توجیه کند چنین موضوعاتی را مطرح می کنند؛ البته باید گفته شود که موضوع هسته ای ایران شفاف و مشخص است و در طول سالهای بعد از انعقاد برجام هم آژانس به دفعات ابراز کرده که ایران هیچ انحرافی از ان پی تی ندارد و برنامه هایش مطابق چیزی بوده که گزارش شده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.