اتخاذ راهکارهای بودجه‌‎ای برای رفع موانع همسان سازی حقوق هیأت علمی دانشگاه‌ها

0 0

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در تشریح نشست امروز(یکشنبه ۲۱ شهریورماه) درباره رفع موانع در اجرای همسان سازی حقوق هیأت علمی دانشگاه‌ها که با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، حمیدرضا حاجی بابائی و محمدمهدی مفتح رئیس و عضو کمیسیون برنامه،  بودجه و محاسبات، حبیب اله دهمرده رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش، معاونان قوانین و نظارت مجلس، معاون دیوان محاسبات و رؤسای ۵ دانشگاه شریف، بهشتی، امیرکبیر، تربیت مدرس و تهران برگزار شد، گفت: در این نشست راهکارهای بودجه برای رفع موانع جهت همسان‌سازی حقوق هیأت علمی بررسی شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیوان محاسبات به نحوه پرداخت حقوق به هیأت علمی ایراداتی گرفته که این مسئله با اتخاذ راهکارهایی حل  خواهد شد، افزود: ایراد وارده این بود که ردیف بودجه‌‎ای مربوط به این مهم، در سقف دوم قانون بودجه ۱۴۰۰ دیده شده و با توجه به اینکه سقف دوم درآمدی بودجه هنوز به طور کامل محقق نشده، قانون همسان سازی نیز نباید اجرایی شود.

نشست کمیسیون آموزش درباره همسان سازی حقوق هیات علمی

 

وی اضافه کرد: قانون همسان سازی باید برای هیأت علمی اجرایی شود چراکه افزایش دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به ضرر چندین گروه از اساتید از جمله «اساتید پیشکسوت، اساتید فعال در شرکت‌های دانش بنیان، اساتید دانشگاه‌های مناطق محروم، مدیران وزارت علوم و اساتیدی که پایان نامه از دانشجو قبول می‌کنند،» می‌شود. همه این موارد در نشست امروز کمیسیون مطرح و راهکارهایی احصاء شد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، این جلسه را سازنده برشمرد و گفت: با اتخاذ راهکارهای مناسب امیدواریم این مصوبه قانونی به ۳ هزار هیأت علمی دانشگاه‌‌های ‎فرهنگیان، شهید رجایی و پژوهشگاه‌ها نیز تعمیم پیدا کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.