اخذ مالیات از صادرات مواد خام به تقویت تولید داخلی منتهی می شود

0 2

رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه کمیسیون بودجه سال ۱۴۰۰ مبنی براینکه درآمدهای‌های حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام پتروشیمی، نفت و گاز مشمول مالیات می‌شوند، گفت: این مهم با هدف جلوگیری از خام فروشی و حمایت از تولید داخلی مورد توجه قرار گرفت.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم دریافت مالیات از صادارت مواد خام و نیمه خام به معنای حمایت از نیروی انسانی و تولیدات خارجی است، افزود: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از حذف معافیت مالیات بر درآمد حاصل از صادرات مواد خام و نیمه خام به دست می‌آید.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش وابستگی به نفت و توسعه صنایع پایین دستی دو هدف مهم کمیسیون تلفیق به شمار می‌آیند، ادامه داد: اگرچه دولت فروش ۲ میلیون و  300 هزار بشکه نفت در روز را در لایحه پیش‌بینی کرده بود اما کمیسیون تلفیق سقف صادرات را با هدف کاهش وابستگی به نفت یک و نیم میلیون بشکه تعیین کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شواری اسلامی اظهار کرد: به نظر می‌رسد؛ فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز برای سال آینده به لحاظ عملیاتی، سیاسی و محاسبات اقتصادی غیرواقعی و دست نیافتنی است به همین دلیل کمیسیون تلفیق با آن مخالفت کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.