ارائه پیشنهاد مسئولان قوه قضاییه پیرامون نحوه پرداخت فوق‌العاده خاص کارکنان دستگاه قضایی

0 0

مجید انصاری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز(یکشنبه ۲۷ تیرماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست استفساریه تبصره ذیل ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری مورد بررسی قرار گرفت.

مخالفت کمیسیون اجتماعی با استفساریه تبصره ذیل ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری

نماینده  ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نظر اکثریت اعضای کمیسیون در مورد این استفساریه این بود که مشمول اصل ۷۳ که موضوع تفسیر قوانین بوده، قرار نمی‌گیرد و یک نوع قانونگذاری جدید محسوب می‌شود که آن را نپذیرفتند، ضمن اینکه قطعا شورای نگهبان نیز بر آن ایراد می‌گیرد، چرا که ممکن است مشمول اصل ۷۵ قرار گرفته و برای دولت بار مالی به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ارائه گزارش کمیته ویژه‌ای که به منظور بررسی تخصصی طرح تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضائیه تشکیل شده بود نیز در دستورکار امروز این کمیسیون قرار داشت و دستگاه‌های مربوطه پیشنهادات خود را پیرامون آن ارائه دادند.  

انصاری خاطرنشان کرد: در جریان بررسی این طرح پیشنهاد شد که قضات و کارگرانی که به طور مستقیم با این قوه همکاری دارند نیز مشمول این فوق‌العاده خاص قرار گیرند، همچنین مسئولان دستگاه قضایی پیشنهاد دادند۸۰ درصد فوق‌العاده را بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: البته مصوبه کمیسیون ملاک تصمیم‌گیری بوده، بنابراین این فوق‌العاده تنها شامل کارکنان اداری قوه قضاییه می‌شود و حتی مشمول قرار گرفتن دستگاه‌هایی همچون دادگستری و تعزیرات حکومتی هم محل تردید بوده و نیاز به بررسی بیشتری دارد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست رحیمی معاون منابع انسانی قوه قضاییه و نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشوری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.