اروپایی‌ها حتی کانال «اینسکس» را راه اندازی نکردند

0 0

سید محمد مولوی در گف‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز به روز وقیح‌تر می‌شوند و هر آنچه را که می‌خواهند در رابطه با ما اظهار نظر می‌کنند و دلیل این اظهارات وقیحانه نیز مشخص و مبرهن بوده و آن هم انفعال دستگاه دیپلماسی کشورمان است.

وی در ادامه افزود: کشورهای اروپایی به هیچ کدام از تعهدات خود در معاهده برجام پایبند نبودند و سیاست‌های آمریکا را در این خصوص دنبال می‌کردند؛ بنابراین باید اعلام کرد که اراده‌ای از خود نشان ندادند و این مسئله برای این کشورها که ادعا می‌کنند از استقلال کافی برخوردار هستند بسیار ناشایست است.

این نماینده مردم در مجلس تاکید: اروپایی‌ها قول‌هایی برای راه‌اندازی کانال مالی اینستکس و همچنین اس پی وی داده بودند، اما به همین اندک تعهدات خود هم عمل نکردند و این وعده‌ها را زیر پا گذاشتند پس این‌ها نمی‌توانند ما را وادار به انجام کاری کنند.

نماینده مردم آبادان اظهار کرد: دولتمردان در این چند سال اخیر همه فکر و ذکر خود را روی برجام و ارتباط با غرب صرف کردند، اما با این حال نیز هیچ دستاوری نصیب کشورمان نشد، بلکه امتیازاتی هم از ما گرفتند.

مولوی با اشاره به اظهارات پمپئو در رابطه با فعالسازی مکانیسم ماشه، اشاره کرد: ترامپ در حال دست و پا زدن است تا بتواند با استفاده از هر حربه‌ای کرسی کاخ سفید را تصاحب کند و پس از اینکه با شکست‌های پی در پی مواجه شد الان نیز به فعالسازی مکانیسم ماشه متمسک شده که شاید کاربردی برایش داشته باشد.

وی در ادامه افزود: اما آمریکا از برجام خارج شده و هیچگونه حقی برای استفاده از این مکانیزم را ندارد و نمی‌تواند تحریم‌های ما قبل از برجام را برگرداند؛ بنابراین تفاسیری که از قطعنامه ۲۲۳۱ ارائه می‌دهد به نحوی بوده که حتی کشورهای اروپایی هم آن را نمی‌پذیرند./

پایان پیام  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.