از محکوم اقدام جنگنده‌هاى آمریکایى علیه هواپیماى ایرانى تا توضیح طرح قیر رایگان

0 2

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این گزارش مروری داریم بر برخی توئیت های خبرساز نمایندگان مجلس که درباره مسائل روز موضعی توئیتری گرفتند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهاجم به هواپیمای مسافربری ایران توسط جنگنده های آمریکایی در توئیتی نوشت: ۱/ در تماس با مسئول عملیات ماهان پیگیر جزئیات ماجراجویی دیشب تروریست‌های آمریکایی شدم. آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند در مسیر مانور استاندارد و همیشگی پرواز کرده‌اند درحالی که خلبان به علت نزدیک شدن بیش از اندازۀ دو جنگنده در بالا و پایین هواپیما، دو بار اخطار TCAS دریافت کرده است.۲/ آمریکایی‌های تروریست تلاش ‌کردند تا با فراهم کردن مقدمات وقوع یک خطای احتمالی به اهداف شوم طراحی‌شده‌ای دست پیدا کنند. هر جنایت آمریکایی‌ها، بی‌شک نابودی ذلیلانۀ مستکبرین منطقه به ویژه رژیم منحوس صهیونیستی را سرعت خواهد بخشید.

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: ترفند جنگنده‌هاى آمریکایى علیه هواپیماى ایرانى،همان ترفند رژیم جعلی صهیونیستی در۸سپتامبر٢٠١٨ است: جنگنده اسرائیلى پشت هواپیماى روسیه پنهان شد تا سیستم پدافند هوایى سوریه به اشتباه هواپیماى روس را بزند. اقدام اخیر خلاف موازین حقوق بشر و استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی است.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس در توئیتی نوشت: تعرض به هواپیمای مسافربری، نقض صریح قوانین و اوج رذالت یک حکومت رو به افول است اگر از f-15 کاری ساخته بود؛ نفتکش‌ها به ونزوئلا نمی‌رسید و موشک‌ها عین‌الاسد را با خاک یکسان نمی‌کرد اکنون که توان مقابله با فرزندان حاج قاسم را ندارید، حداقل با ترساندن کودکان، خود را بی‌آبروتر نکنید!

مالک شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در توئیتی نوشت: ۱. تامین قیر برای احداث راههای روستایی و رفع محرومیت یک هدف مقدس است، اما اگر از راه نادرست و فسادزا انجام شود مصداق توجیه وسیله خواهد بود. ۲. وقتی حواله قیر بجای هزینه طرح به پیمانکار داده میشود، هیچ تضمینی برای استفاده از همان قیر مرغوب وجود ندارد. ۳. بخشی از قیر بطور قاچاق به بازار کشورهای همسایه می رود و ارز صادراتی اش باز نمی گردد، بخش دیگر با مواد بی کیفیت مخلوط شده و آسفالت نامرغوب استفاده میشود و لذا هدف انجام پروژه های عمرانی هم محقق نمیشود؛ یعنی هم چوب را خورده ایم هم پیاز را. کیفیت بد راههای ما موید این ادعا نیست؟۴. به جای مقابله با سلطان های فساد، باید از تصویب قوانین سلطان ساز پرهیز کرد. مگر مجلس میتواند با رهاسازی بستر فساد و بدون نظارت پیشینی، بعدا همه پروژه های عمرانی را از منظر کمیت و کیفیت قیر مصرفی بررسی کند؟ بگوییم هیچ کس در خانه و خودرو اش را قفل نکند و پلیس با دزدها برخورد کند!۵. چرا فقط قیر؟ دولت از تامین مالی طرحهای عمرانی ناتوان است؟ خب حواله همه نهاده های تولید را تهاتر کند! نانوا هم بجای آرد، حواله گندم تحویل بگیرند! ۶. در جدول تبصره۱۴ قانون بودجه۹۹، همه منابع و مصارف تحویل خوراک پالایشگاهها آمده، با افزوذن قیر به مصارف، کدام ردیف عوض خواهد شد؟!

سید احسان خاندوزی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: استان تهران عشایر کوچنده هم دارد. امروز دقایقی پای صحبت آنها نشستم. یک هفتادم جمعیت کشور، عشایرند که یک چهارم گوشت گوسفند کشور را تولید میکنند.

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: بعد از قرنها، هنوز پارادایم غالب روابط بین الملل رئالیسم است وکسب قدرت برای بالانس رقبا وبالا بردن امنیت، هسته مرکزی آن. اگر پاسخ عملی به اقدامات آمریکایی ها و صهیونیستها داده نشود، قطعا پا را از این فراتر خواهند گذاشت. پاسخ باید متوازن و بازدارنده باشد و قطعا قبل از ماه نوامبر.

سید نظام الدین موسوی، نماینده تهران در مجلس در توئیتی نوشت: میگویند توزیع قیر رایگان ممکن است بسترساز فساد و رانت شود. اصولاً در هر کاری اگر نظارت دقیق و موثر نباشد، امکان بروز مفسده و رانت هست. مجلس ابزارهای نظارتی موثری برای مقابله با فساد دارد و نباید از ترس احتمال ایجاد فساد، با هر تصمیم خوبی به نفع مردم مناطق محروم مخالفت کرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.