اعزام نکردن ورزشکاران پارالمپیکی به بهانه کمبود ارز تبعیض است/ وزارت ورزش فوراً اعلام موضع کند

0 8

سیدعلی یزدی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ضمن گرامیداشت روز معلولان، عنوان کرد: ظرفیت کشور ما پس از انقلاب اسلامی در حوزه ورزش جانبازان و معلولان بسیار بالا بوده و سوابق مدال آوری‌های کشورمان در پارالمپیک نشان می‌دهد که ما در این حوزه همواره از مدعیان اصلی کسب مدال نه تنها در آسیا بلکه در جهان بوده‌‎ایم.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان نماینده مجلس در کمیته ملی پارالمپیک با این سیاست اعلامی از سوی رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان مبنی بر عدم اعزام ورزشکاران به پارالمپیک  به شدت مخالف هستم و حتی سیاست ما در کمیته ملی پارالمپیک اعزام حداکثری ورزشکاران بوده است.

یزدی‌خواه با بیان اینکه مدال‌آوری در این حوزه برای کشورمان همواره موجب افتخار بوده تا جایی مدال آوران پارالمپیکی بارها توفیق دیدار با رهبر معظم انقلاب را داشته‌اند، ادامه داد: چه متر و معیاری برای تعیین شانس مدال آوری ورزشکاران وجود دارد که اعزام‌ها بخواهد بر این اساس انجام شود.

 وی تصریح کرد: آمادگی جسمانی ورزشکاران و احتمال آوری آن‌ها تابعی از شرایط مختلف است و نمی‌توان پیش از اعزام ورزشکاری نسبت به شانس مدال آوری او قضاوت قطعی داشت.  اینگونه اظهارات به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

عضو ناظر مجلس در کمیته ملی پارالمپیک تأکید کرد: وزارت ورزش و جوانان باید هرچه سریع‌تر نسبت به اظهارات رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان اظهار نظر کند. فدراسیون جهانی پارالمپیک نیز در صورت قهرمانی این ورزشکاران در مسابقات مشوق‌های مالی به کشورها و ورزشکاران پرداخت می‌کند و اعزام نکردن ورزشکاری که کسب سهمیه پارالمپیک کرده به هیچ عنوان قابل قبول نیست./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.