افتضاح آمریکا در شورای امنیت شکست انتخاباتی ترامپ را مسجل کرد

0 5

یعقوب رضازاده در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نتیجه نشست شورای امنیت که منجر به شکست مجدد نقشه آمریکا در بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران شد، گفت: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی صرفا به سال های اخیر باز نمی گردد بلکه بعد از پیروزی انقلاب، از هر طریقی ما را مورد تحریم و محاصره اقتصادی قرار داده اند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر، آنها همواره با حمایت از رژیم صهیونیستی و منافقین قصد تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی را داشتند که با مقاومت ملت ایران و اراده رهبر معظم انقلاب و همچنین اقدامات دولتمردان مومن و نمایندگان انقلابی، مواجه شده و تا کنون نتوانسته اند به اهداف شوم خود برسند.

یعقوب رضا زاده

وی بر همین اساس تصریح کرد: امروز افغانستان، عراق، یمن و افریقا از جمله مناطقی است که آمریکا در آن حضور یافت و شکست خورده و اکنون نفوذ خود را از دست داده است.

رضازاده در ادامه به شکست مفتضحانه آنها در آخرین نشست شورای امنیت اشاره و بیان کرد: آمریکا تلاش هایی در راستای بازگشت تحریم های تسلیحاتی علیه ایران صورت داد اما باز هم شکست خورد و اعضای شورای امنیت به این تقلاها رأی ندادند چرا که امروز به حقانیت جمهوری اسلامی و قلدرمآبی غیرقانونی آمریکا پی برده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: جمهوری اسلامی تا کنون هیچ تخطی در حوزه تعهدات بین المللی نداشته و این در حالی است که آمریکا بسیاری از توافقنامه های خود را در حوزه بین الملل نقض کرده که مهم ترین آن خروج غیرقانونی از برجام بود.

وی افزود: طبق قطعنامه ۲۲۳۱، آمریکا که دیگر عضوی از برجام نیست نمی تواند مشارکتی در تصمیم گیری های آن داشته باشد و مکانیسم ماشه ای که قصد داشت بر اساس بند ۱۰ برجام به کار بیاندازد، کارساز نشد و اعضای شورای امنیت مقابل آن ایستادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اکنون زمان تقویت روابط تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی با بسیاری از کشورها فرا رسیده است، خاطرنشان کرد: این اقدام باعث شد شکست ترامپ در انتخابات پیش روی آمریکا نیز مسجل شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.