افزایش اختیارات استانداران برنامه وحیدی؛ قدرت گرفتن پست‌های انتسابی آفتی برای کشور است

0 0

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی مجلس نوبت سوم امروز (سه شنبه، ۲ شهریور ماه) شورای اسلامی در مخالفت با برنامه‌های سردار احمد وحیدی وزیر پیشنهادی کشور تصریح کرد: امروز یکی از مشکلات اصلی جامعه ما اعتیاد است و مسئولیت اصلی مبارزه با این آفت خانمانسوز با وزارت کشور است.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: فقر، ناامنی، رواج طلاق، فساد، دزدی، کارتن‌خوابی ناشی از اعتیاد است به طوری که وقتی در میدان شوش تهران قدم می زنیم شاهدیم که در ملأ عام شیشه مصرف می‌کنند و کودکان ۳ – ۴ ساله در کنار پدران خود در خیابان می‌خوابند و ما نمایندگان مسئول این مسئله هستیم و حل این معضلات در برنامه وزیر کشور چه جایگاهی دارد؟ و اگر شما مسئول نیستید پس چه کسی مسئول است.

وی ادامه داد: امروز به پست‌های انتصابی قدرتی می‌دهیم که در مقابل ما نمایندگان که در جایگاه وزرا قرار داریم، می ایستند و استانداران آنقدر قدرت دارند که منتخبان مردم را نادیده می گیرند و نهادهای انتخابی نظیر شوراها تضعیف شده‌اند و تضعیف منتخبان مردم، تضعیف مردم است و فرمانداران که باید جایگاه یک ناظر را داشته باشند به قدرت مطلق تبدیل شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: و باز هم در برنامه وزیر پیشنهادی شاهدیم که می‌خواهند قدرت استانداران را افزایش دهند و این به معنای بی‌توجهی به مردم است و شما می‌خواهید به این وضع ادامه دهید. این همان وضعیت خان و خانزادگی است و ما انقلاب نکردیم که این وضعیت ادامه پیدا کند. تداوم این وضعیت قدرت را از مردم می‌گیرد.

صباغیان بافقی با بیان اینکه جایگاه احزاب در برنامه های وزیر پیشنهادی به خوبی دیده نشده است، خاطر نشان کرد: احزاب ، تشکل‌های صنفی و کارگری باید در وزارت کشور مورد حمایت قرار گیرند اما در برنامه های ارائه شده جایی ندارد و کارگر از هیچ حمایت صنفی برخوردار نیست و حق اعتراض ندارد و فرهنگیان و کارگران پشتوانه‌ای ندارند و به اصناف بها داده نمی‌شود. حمایت از اصناف و تشکل‌ها، حمایت از کارگران است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.