افزایش تبادلات تجاری با همسایگان موجب خنثی سازی تحریم ها می شود

0 1

جلال رشیدی کوچی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر گسترش روابط با همسایگان در دولت سیزدهم گفت: متاسفانه در گذشته اولویت اول سیاست خارجی کشورمان برجام بود و این موضوع باعث شد تا از همسایگان غافل شویم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: با توجه به روی کار آمدن دولت سیزدهم  باید از ظرفیت های بالای اقتصادی کشورهای پیرامون حداکثری داشته باشیم.

وی افزود: امیر عبدالهیان این  بینش را در برنامه های ارائه شده به مجلس داشت که نگاه خوبی است و مجلس شورای اسلامی در حوزه دیپلماسی اقتصادی به وزارت امورخارجه کمک خواهد کرد.

رشیدی کوچی تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت های کشور های همسایه می توانیم تمام تحریم های تحمیل شده از سوی آمریکا را خنثی کنیم.

وی ابراز کرد: نگاه امیر عبداللهیان بر این موضوع بود که می توانیم با ارتقاء روابط اقتصادی و سیاسی با کشور های همسایه تحریم ها آمریکا و اروپا علیه کشورمان را دور بزنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها یاد آور شد : ۸۰ درصد موضوع افزایش حجم تبادلات تجاری با کشور های همسایه به دیپلماسی اقتصادی برمی گردد و مسیر آن از وزارت امورخارجه می گذرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به آنچه گفته شد ضرورت دارد تا مسیر غلط سیاست خارجی کشورمان در دولت سیزدهم اصلاح شود و ارتباط با همسایگان در اولویت اول قرار بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.