افزایش روابط دو کشور نقش بسزایی در همگرایی، وحدت و رشد مشترک دارد

0 3

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به ایران، گفت: ایران و عراق مراودات زیادی در حوزه‌های تجاری، اقتصادی، بازرگانی و مذهبی داشتند و بر پایه مشترکات بین دو کشور در تلاشیم تا از ظرفیت‌های موجود استفاده و به سمت همگرایی پیش رویم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در فضای نظام بین‌الملل، بسیاری از سلطه گران دنبال جدا کردن کشورهای مسلمان هستند بنابراین افزایش تعاملات بین ایران و عراق نقش بسزایی در همگرایی، وحدت و رشد مشترک دارد.

عزیزی با تاکید بر افزایش ارتباط دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق، تصریح کرد: ملت و دولت عراق باید از ظریف بی نظیر ایران استفاده کنند. رفت و آمد مقامات ایرانی و عراقی نیز می‌تواند تقویت کننده این نگاه باشد و کاستی‌های ارتباطی بین دو کشور را به حداقل برساند.

وی با اشاره به دیدگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنی بر تقویت مشترکات و هماهنگی بیشتر بین ایران و عراق، گفت: برخی معتقدند که نخست وزیر عراق دنبال موضوع میانجی‌گری بین ایران و عربستان است، این امر متداول و مرسومی بین دولت‌ها است و در نظام بین الملل پذیرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخست وزیر عراق اگر احساس می‌کند برای برون رفت از مشکلات منطقه و مشترکات بین ایران و عراق می‌تواند برخی فاصله را کم و کشورها را به سمت همگرایی ببرد، می‌تواند کمک کند منتهی ایران اسلامی همیشه سیاست خارجی خود را بر پایه عزت، حکمت و مصلحت تنظیم کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر کشوری باید برای برقراری روابط با جمهوری اسلامی این سه اصل را مورد توجه قرار دهد. ایران قدرتمند و توانمند صرف نظر از برخی مشکلات اقتصادی دارای پیشینه تاریخی و تمدن هزار ساله است لذا هر دستی که به سمت ما دراز شود،  آن را به گرمی می فشاریم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.