افزایش طرح تفصیلی شهری جهت ساخت منازل مسکونی با راه حل منطقی و درست صورت گیرد

0 1

به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،لطف‌اله سیاه‌کلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک و رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه آقای محمدی بخشدار الموت شرقی و دیگر مسئولین استانی و محلی با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت دیدار با مردم و بررسی مشکلات در سفر یک روزه از محله های شمس کلایه،معلم کلایه ،اناده و اسطلبر بخش الموت شرقی بازدید کردند. 

براساس این گزارش؛ سیاه کلی با اشاره به این بازدید گفت: با توجه بر اینکه چهار محله شمس کلایه،معلم کلایه،اناده و اسطلبر جزو مجموعه شهری شهرداری معلم کلایه بوده خواسته ها و مشکلات اهالی در این چهار محله دارای مشترکاتی می باشد که از مهمترین درخواست های آنها حل مشکل آب شرب، کمبود آب کشاورزی، افزایش طرح تفصیلی شهری جهت ساخت منازل مسکونی،احداث درمانگاه شهری، رونق شهرک صنعتی ، اصلاح تعرفه گاز در مناطق کوهستانی،بهسازی و آسفالت معابر ، مشکل مکان جهت نگهداری دام، مشکل منابع طبیعی،کمبود سهمیه آرد و افزایش تعداد نانوایی، تقویت شبکه مخابراتی به ویژه تلفن ثابت، توسعه و مرمت امامزاده و رسیدگی به قلعه تاریخی و گردشگری میمون دژ از مطالبات مهم مردم این محلات بود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در ادامه گفت: در خصوص مشکل آب شرب جمعی زیادی از روستاهای بخش الموت شرقی، اعلام گردید طی حداکثر دو ماه آینده پروژه احداث مجتمع آب در گرمارود سینا کلید خواهد خورد که با بهره برداری کمتر از یکسال آن مجتمع، مشکل آب شرب حدود ۴۰ روستا حل خواهد شد.

وی افزود: در مورد احداث پروژه ساخت درمانگاه شهر معلم کلایه نیز بعد از اعلام نتایج مناقصه  پیمانکاری پروژه در هفته آینده و با توجه به تامین اعتباری که  توسط نمایندگان قزوین، البرز و آبیک ،فرمانداری و بخشداری الموت شرقی در اواخر سال ۹۹ انجام گرفت ، تا پایان دولت دوازدهم کار احداث درمانگاه شهر به اتمام خواهد رسید.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس بیان کرد:  در بحث طرح تفصیلی شهر معلم کلایه طی پیگیری های صورت گرفته از حدود ۲۲ هتکار زمین نزدیک به ۱۳ هکتار آن جزو طرح ساخت مسکونی قرار خواهد گرفته که در تلاش هستیم  تمامی ۲۲ هکتار جزو طرح تفصیلی قرار گیرد که با توجه به وجود باغات و درختان در این زمین ها و حفظ زیست بوم شهری، به دنبال راه حل منطقی و درست برای حل این موضوع خواهیم بود.

وی ادامه داد: در مورد اصلاح تعرفه گاز،  طی نامه ای به وزیر مربوطه در اوایل سال جاری با اعلام نمودن مناطق طارم،کوهین و الموت به عنوان بخش های کوهستانی و سردسیر خواستار اصلاح تعرفه گاز در این مناطق شده همچنین طی تماس تلفنی با آقای شفیعی فرماندار قزوین پیگیر تسریع در این موضوع صورت گرفت.

این نمامیده مجلس در دوره یازدهم افزود: درباره موضوع شهرک صنعتی معلم کلایه و عدم رونق آن نیز اشاره شد که متاسفانه کار مطالعاتی خوبی در این خصوص انجام نگرفته زیرا ایجاد شهرک صنعتی باید متناسب با اقیلم و نوع نیاز آن منطقه باشد که توجه به این مورد باعث ایجاد انگیره برای کار در شهرک به ویژه برای بومیان و در نتیجه ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس بیان کرد:  در خصوص احداث حسینیه در شهر معلم کلایه اعتباری نزدیک به ۳۰۰ میلیون با پیگیری های صورت گرفته تخصیص یافت.

وی افزود: در بحث کمبود فضای نگهداری دام در این چهار محله مقرر شد با پیگیری  از اداره امور اراضی و مساعدت این اداره، با ساخت مکان نگهداری دام در خارج از بافت محله، مشکل کمبود فضای نگهداری دام حل شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک د رمجلس خاطرنشان کرد:در مورد مشکل تلفن های ثابت در محله اسطلبر،  طی تماس تلفنی با مهندس نصرآبادی مدیرعامل شرکت مخابرات پیگیری های لازم جهت رفع هرچه سریع تر مشکل مردم صورت گرفت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.