انتشار ۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی از سوی دولت جهت تکمیل فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی

0 1

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (دوشنبه، ۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با بند (ع) و بندهای الحاقی (۱) و (۲)، (۵) ، (۶) و (۷)  تبصره (۵) ماده واحده این لایحه موافقت کردند .

در بند (ع) این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ بیست هزار میلیارد (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

در بند الحاقی ۱ نیز آمده است: ­منابع حاصل از واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌ها تا سقف یکصد هزار میلیارد( 000/  000/  000/  000/ 100) ریال (موضوع تبصره های(۱) و (۲) ماده(۱۶) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر) صرف افزایش سرمایه بانک‌های دولتی می‌شود.

بند الحاقی ۲ نیز می گوید: وجوه ارزی حاصل از دعاوی و مطالبات خارجی از سوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تا سقف دویست هزار میلیارد( 000/  000/  000/  000/ 200) ریال بابت تسویه دیون ارزی داخلی و خارجی آن وزارتخانه تخصیص یافته و تسویه می شود.

خزانه داری کل کشور با اعلام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تائید بانک مرکزی نسبت به درج عملکرد این بند در ردیف ۱۶۰۱۶۵ جدول شماره(۵) این قانون اقدام می کند.

بر اساس بند الحاقی ۵ ­به وزارت کشور اجازه داده می شود تا سقف ده هزار میلیارد ریال (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال اوراق مالی اسلامی با تضمین اصل و سود توسط دولت برای خرید نردبان هیدرولیکی و ماشین آتش نشانی منتشر کند.

 

در بند الحاقی ۶ این تبصره آمده است: ­به منظور تامین منابع لازم جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرحهای هادی روستایی به دولت اجازه داده می شود به میزان بیست هزار میلیارد( 000/  000/  000/  000/ 20) ریال از طریق انتشار، فروش و واگذاری اوراق خزانه اسلامی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

در بند الحاقی ۷ این تبصره آمده است: ­قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مجاز است تا سقف بیست هزار میلیارد( 000/  000/  000/  000/ 20) اوراق مالی – اسلامی براساس توافقنامه ای که با وزارت امور اقتصادی و دارائی امضاء می کند منتشر نماید. /

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.